امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7403
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۴۸
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی ایرانپور نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی ایرانپور نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز دوشنبه خانه ملت در تذکری آئین‌نامه‌ای نسبت به نحوه عملکرد هیئت رئیسه در اداره مجلس انتقاد کرد و با استناد به مواد 18 و 24 آئین‌نامه‌ داخلی و اصل 110 قانون اساسی، بر رعایت عدالت در میزان فرصت دادن به نمایندگان برای اخذ آرا تاکید کرد.

وی افزود: اینکه چند نفر تنها بخواهند در طول روز تذکر بدهند و رئیس جلسه هم تنها این افراد را ببیند، به نظرم این اقدام عاقلانه نیست.

ایرانپور بررسی مواد مربوط به صندوق توسعه ملی در بودجه 92 در نشست علنی صبح امروز خانه ملت را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: امروز تصمیمات مهمی در مجلس اخذ شد. در زمینه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در بخش کشاورزی و صنعت اما علی‌رغم اینکه رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس چندین نوبت خواستار بیان تذکر بود، ولی رئیس وقت جلسه چنین اجازه‌ای نداد.

ایرانپور ادامه داد: عدالت در فرصت دادن به نمایندگان برای اخذ آرای وکلای ملت نیز در نشست صبح امروز رعایت نشد و باید یک مدت‌زمان خاصی برای این موضوع در نظر گرفته شود.

لاریجانی به ایرانپور پاسخ داد که زمان مشخصی برای اخذ آرای نمایندگان در نظر گرفته شده و 20 ثانیه است.

ایرانپور به لاریجانی گفت: شما نوار نشست علنی امروز صبح مجلس را مشاهده کنید که مشخص شود آیا اینطور بوده یا نه، درباره مسئله مربوط به صنعت در استفاده از منابع صندوق توسعه ملی به دلیل آنکه خلاف برنامه پنجم بود، دو سوم رای نیازمند بود ولی به محض اینکه آرا نزدیک شد، رئیس جلسه پایان رای‌گیری را اعلام کرد، بهتر است هیئت‌رئیسه رای‌گیری‌های قبلی را مقایسه کند و ببیند آیا مدت زمان داده شده برای اخذ آرا یکسان بوده یا نه.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها