امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74050
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، درگذشت «محمدابراهیم باستانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، درگذشت «محمدابراهیم باستانی پاریزی» استاد تاریخ و ادبیات کشورمان را گفت.

وی خطاب به حمید و حمیده باستانی پاریزی نوشته است: درگذشت پدر گرانمایه و نامدارتان را به شما و خانواده گرامی تسلیت می‌گویم. حادثه درگذشت حضرت استاد باستانی پاریزی دانش و ادب و فرهنگ و تاریخ ایران را عزادار و ماتمزده کرد. دکتر باستانی پاریزی مورخی نجیب و شاعر و ادیبی ظریف بود و تعلقش به فرهنگ و تاریخ ایران چنان بود که از او مردی آزاد و آزاده و دوستدار خرد و دانش و فرهنگ ساخته بود.

وی در ادامه این پیام آورده است: تاریخ پر از درس عبرت است هرچند که مردمان و حکومت‌ها کمتر از تاریخ درس عبرت می‌آموزند اما تاریخ‌نگاری دکتر باستانی پاریزی یکسره درس عبرت بود و خوشبختانه آثار این مرد بزرگ با ذوق و زبانی نوشته شد که خوانندگان بسیار می‌تواند داشته باشد.

در پایان این پیام می‌خوانیم: دکتر باستانی از مفاخر زمان ماست و نام او و آثارش ماندگار خواهد بود. درود و رحمت خدا بر او باد که یادگارهای خوب بر جای گذاشت و در زمان حیاتش کسی از او جز نیک‌کرداری و نیک‌گفتاری ندید و نشنید.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار