امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74057
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 249
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعید آقاخانی، کارگردان مجموعه نوروزی «روزهای بد به در» درباره بازخوردهای این سریال میان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعید آقاخانی، کارگردان مجموعه نوروزی «روزهای بد به در» درباره بازخوردهای این سریال میان مخاطبان گفت: خدا را شکر مجموعه «روزهای بد به در» بازخورد خوبی میان مردم داشته است. من دائما با آن ها در ارتباط هستم و نظراتشان را درباره کار به من می‌گویند. خود من نیز به عنوان کارگردان این سریال فکر می‌کنم نتیجه و خروجی خوبی داشته است و توانستیم نوروز امسال کاری شیرین را به مخاطبان هدیه دهیم.

وی درباره مضمون کلی و محور اصلی قصه «روزهای بد به در» افزود: محور و پیام اصلی داستان روزهای بد به در بر پایه همدلی و حمایت اعضای خانواده از هم بنا شده است. به نظرم همراهی خانواده اصلی داستان در همه مشکلات با هم در کلیت کار به خوبی دیده می شود و بن مایه قصه هم بر همین ویژگی قرار دارد.

کارگردان سریال «راه در رو» در پاسخ به این که آیا شباهت‌هایی میان فضاهای این سریال با دودکش وجود دارد یا نه، گفت: نه این سریال به هیچ وجه مثل مجموعه دودکش نیست. اگرچه بعضی شباهت ها ممکن است وجود داشته باشد که آن هم طبیعی است و در هر کاری ممکن است اتفاق بیافتد. با این حال اگر بخواهیم شباهتی هم قائل باشیم می توانیم بگوییم بازی هومن برق‌نورد تنها در بعضی جاها نزدیک به نقشش در دزد و پلیس بوده است که این هم اتفاقی عادی است. چراکه این نقش پیش از این توسط خود او خلق شده است، آن را بازی کرده و حالا اگر بخواهد در بخش هایی از بازی اش از آن کمک بگیرد، کاملا طبیعی است.

وی در همین رابطه ادامه داد: بسیاری از کاراکترهای مشهور طنز در دنیا هم بارها تکرار می شوند. مگر لورل و هاردی تغییری کرده اند؟! یا کلاه قرمزی دیگر همان کلاه قرمزی سال های قبل نیست؟! اتفاقا به نظر من این یک ایراد نیست. بلکه نقطه قوتی است که می توان از آن بهره گرفت و یک شخصیت محبوب را تقویت کرد. سبک برخی از کارگردان ها هم همین طور است. برای مثال کارهای رضا عطاران همیشه فضاهای مشابهی داشته است و این از قضا امتیاز کارهای اوست.

آقاخانی شباهت های کلی و فضاسازی های مشابه را به سریال های خود نیز نسبت داده و افزود: به هر حال رگه‌هایی از شباهت در کارهای خود من هم دیده می شود. چراکه من نمی توانم قالبم را بشکنم. عادت دارم آنطور که زندگی می کنم و فکر می کنم فیلم بسازم. به نظرم روانی و راحتی باید در سراسر یک مجموعه دیده شود. حتی زمانی که می خواهم حرف های جدی هم بزنم به این اصل پایبندی دارم. قلم برزو نیک نژاد هم به گونه ای است که در همه متن‌های ایشان تاحدی مشابهت دیده می شود و این شباهت به هیچ وجه ایراد نیست. بلکه نقطه قوت کار ایشان محسوب می شود. این زمانی می تواند ایراد تلقی گردد که بیننده در مقابل شباهت واکنش منفی نشان دهد و به اصطلاح گارد بگیرد. اما وقتی همچنان مخاطب باقی می ماند و از مجموعه استقبال می کند، یعنی این مساله برایش آزاردهنده نیست.

مجموعه تلویزیونی روزهای بد به در کاری از گروه فیلم و سریال شبکه سه سیماست که به تهیه‌کنندگی مهران مهام و ایرج محمدی و کارگردانی سعید آقاخانی در نوروز 93 از این شبکه به پخش رسید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها