امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74064
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس عصر امروز در پایان نشست خبری کاروان زائران صلح سوریه، این کاروان بیانیه‌ای خبری منتشر کرد که توسط مایرید ماگوایر برنده ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس عصر امروز در پایان نشست خبری کاروان زائران صلح سوریه، این کاروان بیانیه‌ای خبری منتشر کرد که توسط مایرید ماگوایر برنده جایزه صلح نوبل قرائت شد.
در این بیانیه آمده است:

کاروان بین‌المللی زائران صلح سوریه، حرکتی است مردمی و صلح‌طلبانه که با هدف انتقال کمک‌های انسانی به سوریه و تلاش در جهت تحقق هرچه سریعتر صلح و آرامش در این کشور با حضور شخصیت‌ها و فعالان صلح طلب از اقصا نقاط دنیا براه افتاده است.

این کاروان پس از حضور خود در ایران، به همراه محموله‌ای از کمک‌های بشر دوستانه که عمدتاً شامل مواد دارویی و پزشکی می‌شود عازم دمشق شده تا ضمن دیدار با نمایندگان گروه‌های مختلف مردمی، اقدام به توزیع کمک‌های خود در میان جنگ‌زدگان و نیازمندان سوری کند.

اعضای این کاروان که مشتمل بر فعالینی از کشورهای انگلیس، کانادا، آلمان، لبنان، استرالیا، پاکستان، هندوستان و ایران است، بدینوسیله اعلام می‌دارند که:

• این کاروان به هیچ کدام از طرفین درگیری‌های سوریه وابسته نبوده و تاکید خویش را بر حمایت از صلح و مخالفت با خشونت ابراز می‌کنند و تنها راه دستیابی به صلح در سوریه را از خلال گفت‌وگو می‌دانند.

• هرگونه مداخله خارجی در سوریه محکوم بوده و این مردم سوریه هستند که بدون هیچ پیش شرطی حق تصمیم گیری برای آینده خویش را دارند.

• جنایاتی که به نام دین در سوریه به دست افراطیونی تکفیری در قبال اقلیت‌های مذهبی صورت می‌گیرد به شدت محکوم بوده و ضروری است تمامی دولت‌های منطقه هرچه سریعتر نسبت به توقف ارسال سلاح و پول به این جریانات و گروه‌ها اقدام کنند.

در پایان اعضای این کاروان از تمامی کشورها و نیز جریانات مردمی می‌خواهند تا نسبت به امداد رسانی به مردم جنگ‌زده سوریه در هر قالب ممکن و در سریعترین زمان ممکن اقدام کنند.

16 فروردین 1393 / تهران؛ جمهوری اسلامی ایران
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها