امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74068
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 83
محمود آموزگار دبیر اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون ...

محمود آموزگار دبیر اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون پرداخت بدهی ناشران خارجی که از نمایشگاه بیست و چهار و بیست و پنجم همچنان باقی است، اظهار داشت: جلساتی با آقای جنتی وزیر ارشاد و آقای صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد در خصوص پرداخت بدهی‌ها داشتم، در روزهای پایانی سال کوشیدند تا راهی بیابند و بدهی‌ها پرداخت شود اما به دلیل عدم تفاهم بانک مرکزی و بانک ملت این مهم اجرایی نشد در نتیجه بدهی‌ها بافی است.

به گفته آموزگار، بدهی از نمایشگاه بیست و چهار و بیست و پنجم همچنان وجود دارد، البته بدهی ارشاد از نمایشگاه بیست و چهارم پرداخت شده و کمی از آنها باقی است، اما حدود 92 درصد مطالبات نمایشگاه بیست و پنجم همچنان تسویه نشده باقی مانده است.

وی به میزان این بدهی اشاره کرد و گفت: بدهی ارشاد به ناشران خارجی مجموعا 6 میلیون دلار است که تاکنون پرداخت نشده است.

دبیر اتحادیه ناشران به سفر خود به لندن برای شرکت در نمایشگاه کتاب نیز اشاره کرد و افزود: قرار است در این سفر نشستی با مدیر آکادمی نمایشگاه فرانکفورت داشته باشم چرا که قرار است سمیناری در نمایشگاه کتاب با موضوع ebook برگزار شود از این رو پیرامون جزئیات این سمینار رایزنی خواهیم کرد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار