امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74070
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۸
تعداد بازدید: 29
علی مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص تغییر محل برگزاری رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی ...

علی مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص تغییر محل برگزاری رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی گفت: با توجه به بازدیدی که از محل پیشنهادی برگزاری مسابقات وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی 2014 داشتیم به خاطر بعد مسافت و اینکه تاسیسات و امکانات این مکان در شأن بازی‌های آسیایی نبود با برگزاری رقابت‌های وزنه‌برداری در این مکان موافقت نکرده و از مسئولان برگزاری درخواست کردیم تا مکان جدیدی برای این رقابت‌ها تعیین کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه مسئولان برگزاری بازی‌های آسیایی سالن خوبی را مهیا کرده و پس از بازدیدی که از این محل با حضور ناظر فدراسیون جهانی به عمل آمد با برگزاری رقابت‌ها در سالن جدید موافقت شد، ضمن اینکه از مزایای این مکان جدید می‌توان به نزدیک بودن آن به دهکده بازی‌ها اشاره کرد.

مرادی یادآور شد: امسال سال بسیار مهمی برای قاره آسیا محسوب می‌شود. از یک سو رقابت‌های قهرمانی جهان که در آن سهمیه بازی‌های المپیک 2016 توزیع می‌شود در قزاقستان برگزار خواهد شد و از سوی دیگر بازی‌های آسیایی را در پیش داریم که هر دو رقابت با فاصله زمانی نزدیکی در قاره آسیا نزدیک می‌شود و امیدوارم کشورهای آسیایی ضمن حضور فعال در بازی‌های آسیایی بتوانند از حداکثر ظرفیت موجود برای کسب سهمیه‌های المپیک در رقابت‌های قهرمانی جهان نیز استفاده کنند.

رئیس کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا یادآور شد: امسال المپیک نوجوانان در ناینجنیگ چین نیز برگزار می‌شود که این رقابت‌ها هم از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

مرادی گفت: سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای بین کنفدراسیون وزنة‌برداری قاره‌های آسیا و آفریقا امضا شد که اولین گام در جهت ارتقاء آموزش برای قاره آفریقا با کمک فدراسیون جهانی وزنه برداری و کنفدراسیون آسیا با اعزام مدرسان وزنه‌برداری به این قاره به عمل آمد. بر همین اساس قرار است در سال جاری اولین دوره رقابت‌های وزنه‌برداری آسیا، آفریقا با حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش کشور ازبکستان و با فاصله زمانی 10 روز بعد از رقابت‌های قهرمانی جهان در کشور ازبکستان برگزار شود که ما برای این رقابت‌ با رایزنی‌هایی که با ازبک‌ها داشتیم، قرار شد به رایگان 5 وزنه‌بردار و مربی را در این رقابت‌ها پذیرا باشیم.
انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها