امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74076
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۸
تعداد بازدید: 53
محمد آقاجانی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: با توجه به اینکه دولت یازدهم برای اولین بار قیمت تمام شده و واقعی خدمات پزشکی را تعیین ...

محمد آقاجانی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: با توجه به اینکه دولت یازدهم برای اولین بار قیمت تمام شده و واقعی خدمات پزشکی را تعیین و تصویب کرده است. رویکرد کلی دولت در تعیین تعرفه ها این است که با حمایت بیمه ها و به نحوی که سهم پرداختی مردم کمتر شود، به سمت تعرفه های واقعی حرکت کنیم.

وی گفت: البته این کار یک برنامه مرحله بندی شده است و طی چندین سال انجام می شود و امیدواریم تا پایان دولت یازدهم بتوانیم به تعرفه های واقعی برسیم.

آقاجانی گفت: اعتبار سازمانهای بیمه گر امسال حدود 66 درصد افزایش پیدا کرده است اما با توجه به بدهی پیشین بیمه ها و رویکرد دولت در ارتقای خدمات پیشگیرانه میزان رشد تعرفه های پزشکی در سال جاری کمتر از این میزان است.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد:‌ هدف گذاری اصلی وزارت بهداشت در سال جاری ارتقای کیفیت خدمات بیمارستانی هم از نظر خدمات پزشکی و مراقبتی و هم خدمات هتلینگ است به نحوی که با استاندارد سازی خدمات پزشکی در بخش دولتی نیاز مردم به مراجعه به بخش خصوصی کم شود و رضایتمندی آنها از خدمات درمانی دولتی افزایش یابد و به این ترتیب سهم پرداخت از جیب مردم برای درمان نیز کاهش محسوسی خواهد داشت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار