امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74077
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۸
تعداد بازدید: 42
سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قطع‌نامه اتحادیه اروپا در ...

سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قطع‌نامه اتحادیه اروپا در تعارض با بدیهیات حقوق بین‌الملل دانست و گفت: این قطع‌نامه با هدف مداخله اروپاییان در امور داخلی کشور ما صادر شده است.

وی افزود: قطع‌نامه اتحادیه اروپا در تعارض با حسن نیت دولت‌ها برای همکاری‌های ملی و منطقه‌ای است و نکته مهم اینجا است که کسانی بحث حقوق بشر را در این قطع‌نامه مطرح کردند که محققان منصف دنیا نیز فهمیده‌اند که حقوق بشر برای این افراد تنها یک ابزار است.

صلاحی ادامه داد: آمریکا و اروپا در بیشترین جنایات رخ داده علیه بشریت و تجاوزهای صورت گرفته در دنیا دخالت داشته‌اند و تاریخ قرن 20 و 21 نشان می‌دهد که آنها به طور مستقیم یا غیر مستقیم در جنگ با کشورهای دیگر هستند.

* آمریکا خجالت بکشد و حرف از حقوق بشر نزند

رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: آمریکا و انگلیس در جریان کشور عراق نیز بدون مجوز شورای امنیت به این کشور حمله کردند و به خصوص در جریان زندان ابوغریب دیدیم که سربازان آمریکایی صحنه‌های دهشتناک خشونت جنسی را به وجود آوردند. بنابراین آمریکا برای یک قرن باید خجالت بکشد و اسمی از حقوق بشر نیاورد.

صلاحی خاطرنشان کرد: زمانی که آمریکایی‌ها تجاوزهای جنسی دهشتناک را صورت می‌دادند و با آتش‌سوزی‌های جمعی یک میلیون نفر را در عراق کشتند، 500 هزار زن را بیوه کردند و بیش از 500 هزار نوزاد ناقص‌الخلقه به دلیل گلوله‌های آغشته به اورانیوم غنی‌شده به دنیا آمدند، اروپایی‌ها چرا هیچ سوالی نکردند؟

وی اضافه کرد: حقوق بشر برای اروپایی‌ها ابزاری است برای تحت فشار قرار دادن دولت جمهوری اسلامی که البته برای رسیدن به این هدف خود از اشتباهات دولت ما نیز استفاده می‌کنند.

*مشی منفعلانه دولت یازدهم سبب صدور قطع‌نامه اتحادیه اروپا شد

صلاحی مشی منفعلانه دولت یازدهم را سبب صدور قطع‌نامه اتحادیه اروپا دانست و گفت: مشی منفعلانه دولت در برابر غربی‌ها و اشتباهات صورت گرفته باعث شد تا غربی‌ها در بحث هسته‌ای دولت ایران را گرفتار کنند به طوری که اورانیوم 20 درصد را که برای آن شهید شهریاری را از دست دادیم به طور سخاوتمندانه به غربی‌ها تحویل داد و در برابر آن نمی‌دانیم چه گرفته است.

رئیس سازمان بسیج اساتید تاکید کرد: مشی منفعلانه دولت یازدهم سبب تحقیر ملت ایران از سوی اشتون می‌شود و دولت نیز ساکت است.

وی افزود: دیدار اشتون با فتنه‌گران 88 سبب شد تا اروپایی‌ها پا را فراتر بگذارند و دولت نیز به توصیه‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری توجهی نداشته است زیرا امام خمینی(ره) فرمودند دشمنان ما مانند سگی هستند که اگر در برابرشان عقب‌نشینی کنیم حمله می‌کند تا پایمان را بگیرد.

* دولت اجازه ندهد عزت مردم بیش از این خدشه‌دار شود

صلاحی گفت: امیدواریم دولت در برابر قطع‌نامه اتحادیه اروپا برخورد جدی کند زیرا اگر برخورد نکند مردم به میدان می‌آیند در حالی که دولت نباید اجازه دهد تا عزت مردم بیش از این خدشه‌دار شود.

وی اضافه کرد: غربی‌ها می‌خواستند بر دنیا سیطره داشته باشند که ایران این برنامه آنها را ناکام گذاشت و در این مورد دنیا مدیون جمهوری اسلامی است که اجازه نداد دیکتاتوری آمریکا در خلیج فارس اعمال شود. امروز نیز همگان اعتراف دارند که ایران قدرت غیر قابل مناقشه منطقه است و آمریکا و غرب بیشتر به ما نیاز دارند تا ما به آنها.

رئیس سازمان بسیج اساتید با بیان اینکه دولت باید مشکلات اقتصادی کشور را حل کند، گفت: امروز ایران 90 درصد راه را رفته و بر منطقه حاکم شده است و برای طی کردن 10 درصد دیگر باید مقاومت کنیم و اگر دولت می‌خواهد به شعارهایش عمل کند باید آستین همت را بالا بزند و مشکلات اقتصادی را حل کند.

وی اظهار داشت‌: امروز تمام کشورها درگیر مشکلات اقتصادی هستند ولی ما که در زمینه‌های مختلف دستاوردهای زیادی داشته‌ایم باید بتوانیم مشکلاتمان را حل کنیم و تحقق این هدف مستلزم آن است که دولت نگاهش را به درون متمرکز کند.

* مردم ایران اجازه تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در کشور را نمی‌دهند

صلاحی افزود: در مذاکرات 1+5 ما چیزی به دست نیاوردیم بلکه خیلی چیزها را از دست دادیم در حالی که اگر سیاست‌های کلان نظام که از سوی مقام معظم رهبری اعلام می‌شود توسط تمام دستگاه‌ها دنبال شود ایران یک قدرت بزرگ منطقه‌ای است که مؤلفه‌های تبدیل شدن به قدرت بین‌المللی را نیز دارد ولی دولت باید به شعارهای انقلابی بازگردد.

رئیس سازمان بسیج اساتید تاکید کرد: مردم مسلمان ایران اجازه نمی‌دهند اتحادیه اروپا در ایران دفتر تاسیس کند زیرا آنها به دنبال فروپاشی جمهوری اسلامی از درون هستند، البته مردم دلشان می‌خواهد که دولت در این زمینه پیش‌قدم شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها