امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74082
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۸
تعداد بازدید: 51
اسماعیل کوثری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر اظهار  داشت: پیش از آنکه مرحله جدید گفت‌وگوهای ایران با کشورهای غربی از جمله 1+5 در مورد ...

اسماعیل کوثری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر اظهار  داشت: پیش از آنکه مرحله جدید گفت‌وگوهای ایران با کشورهای غربی از جمله 1+5 در مورد فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان آغاز شود، بسیاری با دیده تردید به این مذاکرات نگاه کرده و می‌کنند.

وی تصریح کرد: در همان زمان دلسوزان واقعی ایران  و انقلاب به ویژه رهبری عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی به صراحت اعلام کردند که ما اعتمادی به غربی‌ها از جمله سران کاخ سفید نداریم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس افزود: کشورهای زورگوی اروپایی و آمریکایی از جمله چند قدرت زورگو و استکباری در اروپا هیچ زمانی از روی دوستی و خیرخواهی با ما وارد مذاکره نشده و رفتار و رویکرد خصمانه‌ آنها برای مردم ایران و همچنین افکار عمومی در جهان اثبات شده است.

کوثری در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در اسلامشهر مبنی بر اینکه رفتارهای غیر دیپلماتیک و خصمانه برخی از مقامات اروپایی در قبال ایران از جمله اظهارات سخیف اخیر آنها در حوزه حقوق بشر را چگونه ارزیابی می‌کند، گفت: پیش از مذاکرات اخیر ایران با 5 + 1 بسیاری در داخل ایران تاکید داشتند که اگر کوچک‌ترین عقب‌نشینی در قبال فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای داشته باشیم، غربی‌ها زیاده‌خواهی‌ها خود را افزایش داده و مسائل پوچی چون حقوق بشر را مطرح می‌کنند.

وی افزود: امروز برای همه ثابت شده است که بی‌اعتمادی ملت به غربی‌ها از کجا ناشی می‌شود و شاهد هستیم که کشورهای استکباری هر روز یک توطئه جدید را علیه ما طراحی می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: از سوی دیگر اظهارات مقامات غربی در حوزه حقوق بشر نیز به مانند ادعاهای آنها مبنی بر فعالیت‌های مخفی هسته‌ای ایران پوچ و بی اساس بوده و با واقعیت همخوانی ندارد.

کوثری اذعان داشت: نکته جالب توجه این است که آنها دم از حقوق بشر می‌زنند، در حالی که خودشان کارنامه بسیار سیاهی در به راه انداختن جنگ‌های خونین، استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی از جمله بمب اتم، آدم‌ربایی و شکنجه افراد بی‌گناه و حتی مردم عادی دارند و مقامات این کشورها نباید به خود اجازه اظهار نظر درباره وضعیت حقوق بشر در کشور مستقل و آزادی چون ایران را بدهند.

وی در پایان به برخی تلاش‌هایی برای احداث و راه‌اندازی دفتر اتحادیه اروپا در تهران اشاره کرد و متذکر شد: این طرح‌ها مشکوک است و به طور قطع مردم ایران اجازه نمی‌دهند که غربی‌ها به بهانه‌هایی چون گشایش دفتر اتحادیه اروپا در امور داخلی کشورمان دخالت کنند.
انتهای پیام/2302/ذ30 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها