امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74088
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۸
تعداد بازدید: 39
سید‌محمد مرندی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به قطعنامه حقوق بشری ...

سید‌محمد مرندی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به قطعنامه حقوق بشری اتحادیه اروپا درباره ایران تصریح کرد که اتحادیه اروپا با غرب دغدغه حقوق بشری ندارند و بهترین روابط را با بزرگترین ناقضان حقوق بشر دارند.

مرندی با اشاره به روابط اتحادیه اروپا با رژیم صدام در زمان جنگ با ایران و دیگر رژیم‌های مرتجع در منطقه تأکید کرد که اتحادیه اروپا روابط راهبردی با کشوری همچون عربستان دارد که از نظر مذهبی به شدت تندرو است و در آن زنان حق رانندگی و حتی باز کردن حساب را هم ندارند.

وی با اشاره به روابط اتحادیه اروپا و رژیم صهیونیستی به عنوان رژیمی نژاد پرست در جهان و همچنین روابطش با آمریکا گفت: اتحادیه‌ اروپا در چارچوب همکاری‌هایش با آمریکا در سوریه از القاعده حمایت کرده، همچنین دو طرف در زمینه ایجاد زندان‌های مخفی نیز با همدیگر همکاری‌های مشترکی داشتند و اتحادیه اروپا با اسرائیل نیز روابطی راهبردی دارد که رژیمی نژادپرست و ناقض حقوق مردم فلسطین است.

این کارشناس با اشاره به اینکه مشکلات اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ایران سیاسی است نه حقوق بشری، تأکید کرد که مشکل اتحادیه اروپا با ایران مذهبی نیز نیست چرا که این اتحادیه با عربستان که حکومتش دارای سیاست‌های مذهبی تندی است دارای روابطی خوب است.

وی با بیان اینکه اتحادیه اروپا به دنبال بهره‌گیری از حقوق بشر به عنوان ابزار فشار علیه جمهوری اسلامی است، تأکید کرد: غرب با استقلال سیاسی ایران مشکل دارد.

محمد مرندی در ادامه با بیان اینکه ایران سیاست‌های فرهنگی ملایم و حکومت سیاسی مردم سالاری دارد، گفت: کشورهای اروپایی بیش از هر کشوری در تاریخ جهان ناقض حقوق بشر بوده است.

محمد مرندی در ادامه با اشاره به اینکه شرایط فعلی کشور با شرایط دوران اصلاحات و مجلس ششم متفاوت است گفت: اتحادیه اروپا در زمان دولت اصلاحات با توجه به حضور برخی شخصیت‌های غربگرا در دولت و مجلس و رفتار آنها از موضع ضعف هر روز مطالباتش را بیشتر می‌کرد ولی حالا شرایط متفاوت شده است.

وی با بیان اینکه شخصیت حسن روحانی با محمد خاتمی تفاوت جدی دارد، اظهار داشت: به نظر می‌رسد که دولت فعلی مقتدرانه‌تر عمل می‌کند و از اشتباهات محاسباتی در دهه 70 و 80 بهره خواهد گرفت.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه در دوره فعلی برخلاف دوره اصلاحات و مجلس ششم فشارهای حقوق بشری اتحادیه اروپا باعث عقب‌نشینی دولت و مجلس نخواهد شد، تأکید کرد که این رفتار اتحادیه اروپا تنها فضای بی‌اعتمادی را بیشتر خواهد کرد و نتیجه‌ای معکوس خواهد داشت از این رو بهتر است که دولت‌های اروپایی سیاست‌های خود را در قبال ایران تغییر دهند تا راهی برای حل تدریجی مشکلات دو طرف ایجاد شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها