امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74096
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۸
تعداد بازدید: 50
محمدکاظم انبارلویی مسئول سیاسی حزب مؤتلفه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره قطعنامه ضد ایرانی ...

محمدکاظم انبارلویی مسئول سیاسی حزب مؤتلفه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره قطعنامه ضد ایرانی اتحادیه اروپا اظهار داشت: این قطعنامه که با یک ادبیات اهانت‌آمیز نسبت به ملت قهرمان ایران تصویب شد، واکنش‌های زیادی را از سوی مردم و گروه‌های مختلف برانگیخت.

انبارلویی با بیان اینکه ادبیات قطعنامه اتحادیه اروپا متعلق به قرن 18 است، افزود: اروپایی‌ها در این حال و هوا هستند که گویا ایران مستعمره آنهاست از این رو مجلس امروز در واکنش به این قطعنامه موضع‌گیری خواهد کرد و دولت نیز باید همپای نخبگان و احزاب در واکنش به این امر، موضع صریح اتخاذ کند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به موضع‌گیری شفاف ائمه جمعه و تظاهرات اعتراض‌آمیز نمازگزاران در خصوص قطعنامه ضد ایرانی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مطرح در این زمینه این است که قطعنامه اخیر اروپا نتیجه انفعال دولت در برابر گستاخی غرب است که بر همین اساس دولت باید درباره مواضع این‌چنینی صریح‌تر موضع‌گیری کند.

وی با یادآوری این نکته که ما تاکنون شاهد رویکرد این‌چنینی از دولت نبوده‌ایم و نرمش دولت در برابر غرب را در صدور قطعنامه مقصر می‌دانیم، اظهار داشت: کمترین موضع‌گیری اعتراضی دولت در این زمینه این است که با توجه به ضیافت شام خانم اشتون با آقای ظریف، وزیر خارجه باید به عنوان اعتراض ضیافت شام را تعطیل کند.

انبارلویی در پایان تاکید کرد:‌ همچنین باید لحن گفت‌وگو در دور جدید مذاکرات متفاوت شود و اگر غرب بخواهد به لحن قطعنامه‌اش در مذاکرات ادامه دهد، هیأت ایرانی باید موقتاً گفت‌وگوها را ترک کند تا آنها مودب به آداب دیپلماتیک شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها