امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74099
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۸
تعداد بازدید: 36
همایون دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت مرغ در عید افزایش یافت؟ ...

همایون دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت مرغ در عید افزایش یافت؟ گفت: قیمت مرغ درب مرغداری هیچ افزایشی نیافت، اما به دلیل افزایش تقاضا و نیز عدم کنترل بازار قیمت افزایش یافت.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران افزود: در روزهای تعطیلی عید بخش حمل و نقل و کشتارگاه‌ها  کارشان را به نسبت هماهنگی قبل انجام ندادند و به همین دلیل چند روزی در انتقال مرغ از شهرستان‌ها به تهران مشکل ایجاد شد.
وی ادامه داد: قیمت مرغ درب مرغداری از ماه‌ها پیش کیلویی 4 هزار و 300 تا 4 هزار و 800 تومان بوده و تغییری نکرده است.
دارابی در پاسخ به اینکه این قیمت با توجه به قیمت درب مرغداری، قیمت مرغ در بازار خرده‌فروشی باید چقدر باشد؟ گفت: اگرچه مرغ 22 تا 28 درصد نسبت به وزن افت دارد، اما قیمت حاضر مرغ در خرده‌فروشی با قیمت درب مرغداری تناسبی ندارد.

به گزارش فارس در حالی که قیمت مرغ قبل از عید کیلویی 6 هزار و 400 تومان بود در ایام عید به کیلویی 7 هزار و 500 تومان و در برخی مکان‌ها به 7 هزار و 900 تومان نیز رسید.

به گفته مسئولان عرضه مرغ کافی است، اما عدم مدیریت و پیش‌بینی حمل و نقل کشتار‌گاه‌ها و ناهماهنگی بخش خدمات قیمت مرغ در بازار افزایش یافته است.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها