امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74104
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۹
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قانون اصلاح ماده 45 آئین‌نامه داخلی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قانون اصلاح ماده 45 آئین‌نامه داخلی پارلمان را برای اجرا به حسن روحانی رئیس‌جمهور ابلاغ کرد.

طبق ماده 1 قانون مدنی، در صورتی که ظرف مدت 5 روز از ابلاغ یک قانون توسط رئیس مجلس، رئیس جمهور آن را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ نکند، رئیس مجلس می‌تواند مستقیما آن را برای اجرا ابلاغ کند.

متن نامه لاریجانی به روحانی به شرح ذیل است:
بسمه‌ تعالی

حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

در اجرای اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون اصلاح ماده 45 آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که با عنوان طرح دو فوریتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده بود، با تصویب در جلسه علنی روز شنبه مورخ 24 اسفند ماه 1392 و تأیید شورای محترم نگهبان به پیوست ابلاغ می‌گردد.
علی لاریجانی
به گزارش فارس، طبق مصوبه مجلس در قانون تعیین ترکیب اعضای کمیسیون تلفیق با حضور 9 نفر از کمیسیون برنامه و بودجه و 3 نفر از سایر کمیسیون‌های تخصصی تشکیل می‌شود.

اعضای مذکور توسط کمیسیون‌های مربوطه انتخاب و به هیأت رئیسه مجلس معرفی می‌شوند و مأموریت این کمیسیون تا تصویب نهایی قانون برنامه توسعه و یا لایحه بودجه سالانه کل کشور ادامه می‌یابد.

پیشنهادات مربوط به حوزه‌های انتخابیه اعضای کمیسیون تلفیق برای ایجاد ردیف جدید با افزایش اعتبارات یا تغییر عنوان طرح‌ها در کمیسیون تلفیق بودجه ممنوع است.

در صورتی که معاونت برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور در حین رسیدگی به لایحه بودجه به صورت کتبی یا رسمی اشتباه و یا از قلم افتادگی موارد مربوط به حوزه‌های انتخابیه را تعیین کند موضوع با دو سوم رأی کمیسیون تلفیق قابل تصویب است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار