امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74126
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 138
شاپور محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزار فارس با اشاره به اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: بر اساس تصمیماتی که در دولت اخذ شد ...

شاپور محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزار فارس با اشاره به اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: بر اساس تصمیماتی که در دولت اخذ شد قرار شد، ملاک دریافت یارانه نقدی در فاز دوم درآمد خانوارها باشد به طوری که خانوارها به 5 گروه درآمدی تقسیم شدند و این درآمدها شامل حقوق، دریافت اجاره منزل مسکونی، سود سپرده‌ها و انواع دیگر درآمدها می‌شود که قرار است متوسط درآمد اظهار شده توسط مردم مدنظر قرار گیرد.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: پس از اعلام این خود اظهاری مرحله راستی‌آزمایی آغاز خواهد شد که وظیفه این مرحله بر عهده معاون اجرایی رئیس جمهور خواهد بود.

محمدی در پاسخ به این سوال که چرا ثروت خانوار ملاک دریافت یارانه نقدی قرار نگرفت گفت: درآمد یک متغیر جریانی است، اما ثروت یک متغیر انباشته است از این جهت درآمد مبنای بهتری برای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به آخرین اطلاعات در خصوص وضعیت سهمیه‌بندی بنزین در فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: دولت به جمع‌بندی نهایی رسیده و قطعا نظام دو نرخی در فاز دوم اجرایی خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت بنزین 400 تومانی موجود در کارت‌های سوخت چه خواهد شد گفت: بر اساس تصمیم دولت قرار است مهلتی به مردم داده شود تا این بنزین را مصرف کنند و قرار نیست بنزین 400 تومانی بسوزد.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در پایان خاطر نشان کرد: زمان افزایش قیمت بنزین در  فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها توسط آقای شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها