امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74138
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رکن‌الدین جوادی در جمع خبرنگاران با اشاره به عرضه نفت خام در بورس انرژی گفت: ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رکن‌الدین جوادی در جمع خبرنگاران با اشاره به عرضه نفت خام در بورس انرژی گفت: خوشبختانه برای اولین بار در تاریخ صنعت نفت توانستیم نفت خام را در بورس عرضه کنیم، به طوری که یکی از اهداف شرکت ملی نفت در دوره جدید متنوع‌سازی مشتریان و حمایت از بخش خصوصی است که منجر به شکوفایی اقتصاد خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در ادامه با اشاره به آمادگی این شرکت برای عرضه های صادراتی در بورس انرژی گفت:‌ما منعی برای ورود مشتریان خارجی به خرید نفت خام از طریق بورس نداریم، اما این موضوع را باید مدیران بورس بررسی کنند.

وی در ادامه با اشاره به افزایش عرضه در دوره های بعد گفت: هر مقدار که مشتری برای نفت خام وجود داشته باشد، ما آمادگی داریم تا عرضه خود را نیز افزایش دهیم.

معاون وزیر نفت در پاسخ به خبرنگار فارس با اشاره به مذاکرات اخیر وزارت نفت در روسیه در خصوص سوآپ معکوس نفت خام گفت: در حال حاضر مشغول مذاکرات با طرف روس هستیم. به طوری که این مذاکرات به طور جدی ادامه دارد اما هنوز زمان نهایی برای انجام این کار در نظر گرفته نشده است.

وی همچنین با اشاره به مذاکره با چین در مورد فاینانس به جای تهاتر نفت خام، گفت: مذاکرات خود را نیز با چینی‌ها ادامه می‌دهیم و هنوز به جمع‌بندی نهایی در این مورد نرسیده‌ایم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار