امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74145
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 49
محمدصادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه تصویب قطعنامه اتحادیه اروپا مهر تاییدی بر ...

محمدصادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه تصویب قطعنامه اتحادیه اروپا مهر تاییدی بر فرمایش حضرت امام خمینی (ره) بود که فرمودند که در برابر جهان استکبار اگر یک قدم عقب نشینی کنیم آنها اقدام به پیشروی خواهند کرد گفت: قطعنامه حقوق بشر اتحادیه اروپا تحت عنوان راهبرد با ایران نتیجه اقدامات و وادادگی دولت روحانی و وزارت خارجه است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه تصویب چنین قطعنامه ای به دلیل نرمش های بی منطق دولت روحانی در جهان استکبار بویژه در عرصه سیاست خارجی  است گفت: اگر در بازدید هیات‌های دیپلماتیک اتحادیه اروپایی از ایران برخورد قاطع صورت گرفته بود موجبات تصویب چنین قطعنامه‌ای پدید نمی‌آمد.

کوشکی افزود: اگر از ابتدای شروع سفرهای مختلف دیپلماتیک اروپایی با اقدامات خلاف شان آنان برخورد شدیدی صورت گرفته بود و اجازه داده نمی شد که نماینده اتحادیه اروپا به ملاقات عوامل نا آرامی های انتخابات سال 88 مانند نسرین ستوده و جعفر پناهی بروند این قبیل اقدامات صورت نمی پذیرفت و آنها ترغیب نمی شدند که در آینده نیز دیدارهای با برخی دیگر از فتنه گران انجام دهند و هیات های دیگر اروپایی به دیدار نرگس محمدی برود و بعد هم  شاهد تصویب چنین قطعنامه هایی از سوی آنان باشیم. 

کوشکی افزود: روح حاکم بر چنین قطعنامه هایی که از سوی اتحادیه اروپا صادر شده است به سفرهای دیپلماتیک اتحادیه اروپا در گذشته باز می‌گردد و اگر برخورد لازم از سوی دستگاه های زیربط در آن زمان صورت گرفته بود شاهد این روند نبودیم که آنها برای رعایت حقوق بشر در ایران قطعنامه صادر کنند و گویا اتحادیه اروپا ایران را همچنان در زمان و در عرصه کشورهای عصر قاجار می بیند.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه اقدامات اخیر اتحادیه اروپا نتیجه دیپلماسی لبخندی است که آقایان در زمان مذاکرات هسته‌ای با طرف های غربی می زند گفت: تا زمانی که رفتارهای متوازعانه و نرمش‌های دیپلماتیک دولت و دستگاه سیاست خارجی در قبال قدرت های استکباری ادامه یابد باید شاهد تصویب چنین قطعنامه های و یا شاید بدتر از آن علیه ایران باشیم.

کوشکی در پایان گفت: دولت روحانی باید پاسخگوی اهمال های صورت گرفته در اقدامات اخیر اروپا و آمریکا در قبال توهین به ملت ایران باشد زیرا تصویب چنین قطعنامه‌هایی اهانت به مردم ایران و نادیده گرفتن حق استقلال این ملت است و به نظر من مقصر اصلی تصویب چنین قطعنامه‌هایی دولت فعلی است که با عملکرد خود راه را برای اتحادیه اروپا و آمریکا و اهانت های آنان به مردم و استقلال این مرز و بوم ایجاد کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها