امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74179
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
حجت‌الاسلام والمسلمین رضا غلامی رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانیِ اسلامی صدرا در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا غلامی رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانیِ اسلامی صدرا در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره برگزاری نخستین اجلاس علمی ـ پژوهشی اقتصاد مقاومتی ابراز داشت: این اجلاس با همکاری تعداد زیادی از مراکز علمی و تحقیقاتی حوزوی و دانشگاهی برگزار می‌شود که یکی از این مراکز همکار پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی وابسته به نهاد رهبری در دانشگاه‌ها است.

وی با اشاره به اینکه تعدادی صاحب‌نظران برجسته جهان اسلام هم در این اجلاس حضور خواهند داشت، اظهار داشت: فراخوان مقاله با تأییدیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در چند هفته آینده منتشر خواهد شد.

وی هدف اصلی از برپایی این اجلاس را کمک به بسط نظری اقتصاد مقاومتی و گسترش جنبه‌های کاربردی آن در نظام اقتصادی ایران و علاقه‌مندان در جهان اسلام برشمرد و گفت: اقتصاد مقاومتی موضوعی است که باید بنیادهای اقتصادی کشور را تقویت کند و ارتباطی لزوما با شرایط تحریم ندارد و در واقع برای همه زمان‌ها و مکان‌ها در کشور می‌تواند مورد رجوع باشد و ظرفیت‌های کشور را چند برابر کند.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی ارتباط تنگاتنگی با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نیز دارد، افزود: بنابراین می‌تواند ما را در رسیدن به پیشرفت در یک مسیر مستقل و در عین حال اسلامی کمک کند، البته یک ارتباط دیگری هم اقتصاد مقاومتی با موضوع اقتصاد اسلامی دارد، ما معتقد هستیم که اقتصاد مقاومتی ارتباط تنگاتنگی با اقتصاد اسلامی دارد و این اقتصاد می‌تواند چارچوب قوی برای مقاومت باشد، همه اینها موجب می‌شود که به این فکر بیافتیم با همکاران این اجلاس را برپا کنیم.

حجت‌الاسلام غلامی با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی اگر بخواهد روش علمی انجام دهد و تئوریزه شود، باید سال‌های طولانی بر آن کار شود، افزود: لذا این فقط یک گام در جهت نظریه‌سازی برای گسترش کاربردی اقتصاد مقاومتی است حتما باید ده‌ها پروژه تحقیقاتی، همایش و اجلاس در این راستا برگزار تا حق قضیه ادا شود.

وی اظهار داشت: لذا امسال که سال اقتصاد و فرهنگ هم با توصیفات مقام معظم رهبری نامیده شده و سیاست‌های نظام در حوزه اقتصاد مقاومتی است، زمان مناسبی برای آغاز یک کار علمی قوی است.

به گزارش فارس، اجلاس علمی ـ پژوهشی اقتصاد مقاومتی آبان ماه جاری در تهران برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها