امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74202
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
 داریوش قنبری نماینده دوره هفتم و هشتم مجلس در گفت و گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به قطعنامه ...

 داریوش قنبری نماینده دوره هفتم و هشتم مجلس در گفت و گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به قطعنامه اخیر اتحادیه اروپا، اظهار داشت: ورود عناصر خارجی به بحث حقوق بشر، مداخله در امور داخلی ایران محسوب می‌شود و استفاده ابزاری از مسئله حقوق بشر غیرقابل قبول است.

وی افزود: کشورهای عربی منطقه در بحث حقوق بشر وضعیت بسیار بدی دارند اما کشورهای غربی که رابطه بسیار خوبی نیز با آن‌ها دارند هیچ‌گاه به مشکلات عدیده آن‌ها که در برخی موارد شهروندان از حقوق ابتدایی خود نیز محروم هستند نمی‌پردازند.

نماینده اصلاح طلب سابق مجلس با بیان اینکه حقوق بشر تبدیل به سلاح ابزاری اتحادیه اروپا شده است، گفت: غرب از مسئله حقوق بشر استفاده تبلیغاتی می‌کند اما در برابر جنایات حکومت بحرین سکوت می‌کند و این جای تعجب فراوانی دارد؛ بهتر است این کشورها بجای ایران سراغ جنایات حکومت بحرین بروند.

قنبری دموکراسی موجود در ایران را بسیار مناسب توصیف کرد و بیان کرد: ما نمی‌توانیم بپذیریم که کشورهای دیگر با دخالت خود، دموکراسی خاص خودشان را  تحمیل کنند و ما با توجه به فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و ملی خود دارای نظام مردمسالاری دینی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه در قطعنامه اخیر اتحادیه اروپا تنها عنصر منفعت در نظر گرفته شده است، تصریح کرد:  انتخابات ریاست جمهوری سال 92 که در کمال آرامش و صحت برگزار شد، نه مخالفین و نه موافقین هیچگونه انتقادی مطرح نکردند و موضع‌گیری غرب دوگانگی و تناقض آن‌ها را ثابت می‌کند. همچنین ثابت شد گفتار و رفتار غرب یکسان نیست و فقط منافع در انتخاب سیاست‌های آنان تاثیر دارد.

قنبری در پایان با بیان اینکه بیانیه اتحادیه اروپا ارزشی ندارد، در عین حال از مسئولین دولت یازدهم خواست در برابر چنین گستاخی‌هایی موضع‌گیری مناسبی داشته باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار