امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74216
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین جلسه کمیسیون با حضور اکثریت اعضا و با محوریت بررسی اقتصاد مقاومتی و ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اولین جلسه کمیسیون با حضور اکثریت اعضا و با محوریت بررسی اقتصاد مقاومتی و رویدادهای جاری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه امیر خجسته با تبریک سال نو و همچنین گرامیداشت ایام فاطمیه، نامگذاری سال جاری تحت عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی مقام معظم رهبری را اقدامی هوشمندانه برشمرد و گفت: مقام معظم رهبری با نگاه عمیق و هوشمندی خاص خودشان با نامگذاری سال جاری تحت عناوین فرهنگ و اقتصاد، شکل دیگری از راهکار راهبردی توسعه و عدالت را برای کشور تبیین کرده و اکنون وظیفه مجلس و دولت و تمام نهادهاست که با عنایت به سیاست‌های کلان اعلام شده، برنامه‌های خود را تنظیم کنند.
رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس در ادامه بررسی طرح اصلاح بند (د) ماده 65 قانون برنامه پنجساله پنجم را دستور اول کمیسیون عنوان کرد و متذکر شد: طبق این قانون هر گونه نقل و انتقال و مأموریت از مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی به دستگاه‌های دولتی ممنوع شده است که این امر مشکلاتی برای بهره‌مندی از نیروهای توانمند ایجاد کرده است.
وی با اشاره به طرح پیشنهادی مجلس برای اصلاح این بند قانونی، متذکر شد: در این طرح پیش‌بینی شده است که انتقال و مأموریت برای ایثارگران و کارکنان شهرداری‌ها استثنا باشد که در نهایت پس از بحث و تبادل نظر و اعلام مواضع دولت و نمایندگان موافق و مخالف، مقرر شد که موضوع پس از اصلاح و بررسی دقیق در کمیته کارشناسی، برای رأی‌گیری در صحن کمیسیون مطرح شود.
خجسته رسیدگی به طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را دستور دیگر امروز کمیسیون برشمرد و خاطرنشان کرد: مجلس در هر حالت خود را موظف و مکلف به حمایت از حقوق کارگران عزیز دانسته و از طرح‌های حمایتی برای این قشر زحمتکش قطعاً استقبال خواهد کرد.
وی با اشاره به حضور نمایندگان سازمان تأمین اجتماعی و شهرداری و همچنین محجوب در این جلسه گفت: با عنایت به وجود قوانین کافی در این حوزه و لزوم حفاظت از منافع کارگران عزیز، کلیات این طرح رد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها