امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74219
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور و قائم‌مقام وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: با ...

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور و قائم‌مقام وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهارداشت: با تأکیدات رئیس‌جمهور و هدایت و مدیریت وزیر کشور و با تلاش‌های مسئولان و ریش‌سفیدان و معتمدان محلی چهار مرزبان به کشور بازگردانده شدند که بر این اساس از تلاش‌های کلیه عزیزانی که به سامان رساندن این اقدام خداپسندانه و انسان‌دوستانه تلاش کردند به ویژه استاندار تقدیر می‌کنیم.

وی تصریح‌کرد: این اقدام ارزشمند نشان داد که چنانچه مسئولان در بخش‌های مختلف با اتحاد و همدلی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی در کنار هم قرار گیرند خواهند توانست بر مشکلات فائق آیند.

قائم‌مقام وزیر کشور در پاسخ به این سوال که در نقاط مختلف دنیا با این نوع اقدامات به چه شکلی برخورد می‌شود، افزود: گزینه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اقدام متقابل است که ما به جهت اعتقادات دینی و با خویشتن‌داری منبعث از ارتباطات اسلامی با نهایت سعه صدر از روش‌های مرسوم دنیا استفاده نکردیم.

وی ادامه داد: همچنین یکی دیگر از دلایل عدم استفاده از گزینه‌های دیگر حفظ جان مرزبانان بود که برای ما موضوع اصلی بود به شمار می‌رفت و به جهت ملاحظه حسن همجواری با کشور همسایه پاکستان از گزینه‌های دیگر استفاده نشد.

امیری با بیان اینکه یکی از موانع توسعه استان سیستان و بلوچستان ایجاد یا القای ناامنی است، افزود: اینگونه اقدامات ضد امنیتی به هیچ وجه به سود مردم عزیز و شریف استان سیستان و بلوچستان نیست بلکه باعث عدم توسعه استان خواهد شد و متضرر اصلی در این گونه اقدامات مردم منطقه خواهند بود.

سخنگوی وزارت کشور در پایان خاطرنشان کرد: ما توسعه پایدار را در پرتو امنیت پایدار می‌بینیم و مهم‌ترین مولفه توسعه پایدار ایجاد و احساس امنیت و بسترسازی برای سرمایه‌گذاری خواهد بود؛ کلیه کسانی که برای مردم سیستان و بلوچستان دلسوزی می‌کنند باید به دقت این موضوع مهم را مدنظر قرار داده و از ایجاد هرگونه احساس ناامنی به شدت ممانعت به عمل آورند تا ان‌شاءالله شاهد استانی توسعه یافته و آباد که در آن همه اقوام با اتحاد و همدلی با محوریت مقام معظم رهبری در کنار همدیگر هستند، باشیم.

به گزارش فارس علی اوسط‌هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در پیامی به مناسبت آزادی مرزبانان گروگان گرفته شده، گفت: جا دارد این موفقیت را به رهبری معظم انقلاب، خانواده محترم این عزیزان و ملت بزرگ، خانواده معظم شهدا و ایثارگران که مسئولانه پیگیر روند رسیدگی به این مهم بودند تبریک و شادباش گفته و صمیمانه از ریاست محترم جمهوری اسلامی آقای روحانی، وزرای کشور، خارجه و نهادهای امنیتی و انتظامی و نظامی و مرزبانی، اعضای شورای تامین استان، علما و گروه‌های مرجع و سر طوایف فعال مردمی که به خوبی در راستای احترام به دغدغه مردمان و مسئولان و ضرورت‌های فردای استان ایفای نقش کردند تشکر و قدردانی خود را اعلام دارم.

در ادامه این پیام آمده است: رجاء واثق دارم برکات این نوع تعامل و همگرائی نویدبخش شکل‌گیری فضایی متفاوت در استان خواهد بود برای آنچه که لازمه استقرار در موقعیتی است که بتواند به نقش خود با بکارگیری همه ظرفیت‌های انسانی و امکانات بالقوه در عرصه ملی دست یافته و با بهره‌مندی از همه توان‌ها در مسیر ترقی و کسب و کار و تجارت با اعطای فرصت‌های برابر حضوری فعال و فراگیر را از همگان شاهد و ناظر باشد و از آنچه که در طول 35 سال پس از انقلاب اسلامی در این منطقه فراهم و ایجاد شده برای مرحله دیگر توسعه به خوبی بکار افتد.

در ضمن لازم بذکر است تلاش‌ها کماکان برای روشن شدن وضعیت درجه‌دار عزیز آقای جمشید دانائی‌فر ادامه داشته که به محض کسب اطلاع مستند و صحیح به عموم مردم شریف، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها