امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74249
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
عادل مقصودی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد آخرین آمار ارائه خدمات درمانی به عمره‌گزاران در سرزمین وحی توسط مرکز پزشکی حج و ...

عادل مقصودی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد آخرین آمار ارائه خدمات درمانی به عمره‌گزاران در سرزمین وحی توسط مرکز پزشکی حج و زیارت خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش آمار عمره‌گزاران در ایام نوروز و حضور اطفال در کنار خانواده‌ها امسال علاوه بر متخصص قلب، داخلی و زنان سه متخصص اطفال نیز با کادر درمانی اعزام کردیم.

وی افزود: برای ارائه خدمات درمانی در 7 مرکز درمانی در شهر مدینه و 9 مرکز درمانی در شهر مکه، 110 نفر در قالب کادر درمانی شامل پزشک، کادر پرستاری و پیراپزشک به مکه و مدینه اعزام شدند.

به گفته معاون مرکز پزشکی حج و زیارت در ایام نوروز 55 هزار و 500 ویزیت عمومی، 4 هزار و 800 ویزیت بخش زنان، 8500 ویزیت داخلی در شهرهای مکه و مدینه انجام شده است و از تعداد بیماران مراجعه‌کننده به درمانگاه‌های ایرانی در این دو شهر 41 نفر در بیمارستان‌های سعودی شهر مکه و 76 نفر در بیمارستان‌های شهر مدینه بستری شدند.

وی افزود: با توجه به شرایط برخی بیماران 4 نفر از زائران برای درمان به ایران اعزام شدند و یک نفر در ایام نوروز در شهر مکه جان خود را از دست داد.

مقصودی‌نژاد با اشاره به اینکه برخی زائران از ترس ممنوعیت ورود دارو به عربستان حتی داروهای ضروری خود را با خود به همراه نمی‌برند افزود: بیش از 20 قلم دارو از جمله داروهای کدئین‌دار جزو داروهای ممنوعه است که به سازمان حج و زیارت برای اطلاع‌رسانی به زائران اعلام شده اما داروهای ضروری و تخصصی برای بیماران قلبی، بیماران خاص و آنهایی که دیابت یا فشار خون دارند برای مدت سفر باید همراه بیمار باشد.

این مسئول در مرکز پزشکی حج و زیارت همچنین گفت: 300 قلم دارو از ایران همواره در دوره‌های مختلف به مکه و مدینه برای ارائه به زائران ایرانی ارسال می‌شود که 100 قلم آن در درمانگاه‌ها توزیع می‌شود و در ایام نوروز نیز یک تن دارو و ملزومات پزشکی مانند سرنگ به سرزمین وحی ارسال شد.

مقصودی‌نژاد در پاسخ به اینکه در مورد وضعیت بهداشتی تهیه غذا و محل اقامت زوار در شهرهای مکه و مدینه چه فعالیت‌هایی انجام شده گفت: از ابتدای شروع حج عمره 696 مورد بازرسی از وضعیت بهداشتی هتل‌های مکه و مدینه و آشپزخانه تهیه غذا انجام شده که 153 بازدید مربوط به اول تا پانزدهم فروردین و ایام نوروز بوده است که توسط بازرس بهداشت انجام شده و مشکل خاصی هم گزارش نشده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها