امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74259
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مرتضی رحمانی‌ موحد امروز در نشست خبری که در محل معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شد، درباره آمارهای ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مرتضی رحمانی‌ موحد امروز در نشست خبری که در محل معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شد، درباره آمارهای سفرهای نوروزی اظهار داشت: سامانه‌ الکترونیکی برای ثبت این آمارها طراحی شده که استان‌ها بر اساس شاخص‌های تعیین‌شده، آمار روزانه را وارد آن می‌کردند. در این سامانه برای هر استانی سقف ظرفیت  تعیین شده بود و در صورت وارد کردن آمار غیرواقعی، سیستم اعلام خطا می‌کرد.

وی در خصوص بیمه‌ سفر نیز گفت: سه نوع بیمه‌ سفر، لغو سفر و اعتبار سفر تعریف شده است. که در حال بررسی و ساماندهی آن‌ها هستیم تا اجرایی شود.

معاون گردشگری کشور درباره‌ لغو روادید اظهار داشت: قول داده بودیم جمع‌بندی کمیته‌ لغو و تسهیل روادید ایران در پایان سال به دولت ارائه شود که این اتفاق افتاد. بعضی از پیشنهادها به مصوبه‌ دولت و بعضی هم به اجماع اعضای دولت نیاز دارد که باید اوایل امسال به نتیجه برسیم.

رحمانی موحد ادامه داد: برای لغو روادید با کشورها در سال جاری تلاش خواهیم کرد.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از عملکرد بعضی رسانه‌ها در اطلاع رسانی از گردشگری در ایام نوروز تشکر کرد و گفت: به طور مثال در موضوع گزارش مشکلات مسافران ایرانی در آنتالیا که یک خبرگزاری آن را منتشر کرده بود به قدری گزارش دقیق و سریع منتشر شد که ما تصور می کردیم نماینده آن خبرگزاری خودش در آنتالیا حضور دارد!
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها