امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74268
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، ابوالفضل اسماعیلی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان قم به تشریح اقدامات صورت گرفته در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، ابوالفضل اسماعیلی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان قم به تشریح اقدامات صورت گرفته در ایام نوروز پرداخت و اظهار کرد: ستاد تسهیلات زائرین استان به ریاست استاندار با 10 کمیته و فعالیت 45 دستگاه اجرایی تشکیل شد و ابلاغ شرح وظیفه دستگاه‌های اجرایی، تدوین و ابلاغ دستورالعمل ویژه ایام نوروز به دستگاه‌هایی اجرایی و... در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه ستاد از 27 اسفند به صورت شبانه روزی تا پایان تعطیلات فعالیت کرد اظهار کرد: در این ایام 10 هزار نفر نیرو برای خدمت رسانی به زائران و مسافران نوروزی ساماندهی شدند.

معاون امور زائران استانداری قم با اشاره به اینکه کمیته امنیتی و انتظامی از جمله بخش‌هایی بود که نقش مهمی را در این ایام ایفا کرد افزود: از سوی این کمیته اقدامات مهمی برای برقراری امنیت مراسم‌ها به ویژه در لحظه تحویل سال صورت گرفت.

وی با بیان اینکه کمیته امور امدادی و درمانی از دیگر بخش‌های این ستاد بود که خدمات قابل توجهی به زائران و مسافران نوروزی ارائه کرد اظهار داشت: در این ایام پیش بینی‌های لازم برای ارائه خدمات درمانی به زائران انجام شد.

اسماعیلی با بیان اینکه کمیته اسکان فعالیت چشمگیری داشت ادامه داد: اداره کل آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و اداره کل اوقاف خدمات قابل در خصوص اسکان زائران و مسافران نوروزی توجهی داشتند.

وی گفت: 400 مدرسه برای اسکان زائران آماده شده و ظرفیت 8 هزار تخت رسمی در مراکز اقامتی قم در اختیار مسافران و زائران قرار گرفت.

معاون امور زائران استانداری قم آماده سازی 15 بوستان شهری و راه اندازی بوستان فدک و امام رضا به عنوان کمپینگ را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: پیش بینی اسکان اضطراری زائران، هماهنگ کردن کارخانجات آرد، فعالیت نانوایی‌های اطراف حرم مطهر، تامین سوخت مورد نیاز استان و زائران، ارائه سرویس رایگان از کمپینگ‌ها به مقصد حرم مطهر و جمکران، افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل ریلی، به روز رسانی تابلوهای راهنمای مسیر و تابلوهای ترافیکی، اتخاذ تدابیر ترافیکی در هسته مرکزی شهر و مسجد مقدس جمکران، آماده سازی پارکینگ‌های شهر با ظرفیت 5 هزار دستگاه خودرو و... از دیگر اقدامات انجام شده بود.

وی با اشاره به اینکه کمیته خدمات شهری خدمات قابل توجهی را در ایام نوروز ارائه کرد و اظهار داشت: مهیا شدن شرایط استفاده کامل از پارکینگ‌ها، تهیه و نصب تابلوهای ویژه برای راهنمایی مسافرین، استقرار هشت ستاد خدمات رسانی و راهنمایی و... از جمله اقدامات این کمیته به شمار می‌رود.

اسماعیلی با تقدیر از فرماندار قم که مسئولیت کمیته اجرایی را عهده دار بود گفت: همه امکانات دستگاه‌های اجرایی در ایام نوروز برای خدمت رسانی به زائران بسیج شدند.

وی به فعالیت کمیته پشتیبانی و هماهنگی ادارات اشاره کرد و افزود: در این ایام دستگاه‌های خودپرداز با نظارت مستمر آماده ارائه خدمات بود.

جانشین ستاد تسهیلات زائرین استانداری قم با اشاره به اینکه کمیته فرهنگی خدمات قابل توجهی از جمله برپایی شش نمایشگاه فرهنگی، برپایی خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه و... را انجام داد افزود: کمیته نظارت عملکرد دستگاه‌ها را مورد ارزیابی قرار داد و بر روند خدمت رسانی به زائران نظارت کرد.

وی در خصوص آمار ورود زائران به استان قم بیان کرد: در ایام نوروز امسال 2 میلیون و 137 هزار دستگاه وسیله نقلیه سبک و 233 هزار و 119 دستگاه وسیله نقلیه سنگین به استان قم وارد شد.

اسماعیلی همچنین از ورود 9 میلیون و 661 هزار مسافر به استان قم خبر داد و گفت: با احتساب 500 هزار مسافری که به وسیله قطار به استان قم سفر کردند در ایام نوروز استان قم میزبان 10 میلیون زائر بود.
انتهای پیام/2258/ک40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها