امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74270
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت ایرج محمدخانی عصر امروز در جلسه انتظامی گیلان با تاکید بر مراقبت شهروندان نسبت به پیامک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت ایرج محمدخانی عصر امروز در جلسه انتظامی گیلان با تاکید بر مراقبت شهروندان نسبت به پیامک کلاهبرداران اظهار کرد: شهروندان مراقب کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک انبوه و ارجاع به درگاه جعلی بانک باشند.

وی به ارسال پیامک «شما برنده 70 میلیون ریال پول نقد شده‌اید» اشاره کرد و افزود: روزهای گذشته پیامک مذکور به صورت انبوه ارسال شد و از شهروندان خواسته بود برای دریافت مبلغ مورد نظر به نشانی اینترنتی در متن پیامک مراجعه کرده و اطلاعات حساب بانکی خود را وارد کنند.

محمدخانی با بیان اینکه کارشناسان پلیس فتا با بررسی‌های انجام شده متوجه جعلی بودن نشانی اینترنتی شدند، تصریح کرد: ایجادکننده نشانی اینترنتی در نظر داشت از این روش برای سرقت اطلاعات حساب بانکی شهروندان استفاده کند.

رئیس پلس فتای گیلان یادآور شد: بعضی از شهروندان به دلیل آگاهی نداشتن برای رسیدن به وجه اعلام شده بدون تحقیقات لازم به سایت مذکور مراجعه کرده و شماره کارت، رمز اینترنتی و تاریخ انقضای کارت خود را در صفحه باز شده وارد کردند.

وی با هشدار به شهروندان، تصریح کرد: شهروندان در صورت مواجه شدن با پیشنهادهای جذاب کلاهبرداران سایبری از ارائه مشخصات حساب بانکی خود مانند رمز اینترنتی، تاریخ انقضا و ... خودداری کرده و مراتب را به نشانی www.Cyberpolice.ir  یا ایمیل Gfata@police.ir گزارش کنند.

انتهای پیام/84001/ت20/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار