امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۱۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74274
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سارا قربان سرشت دختر هشت ساله و دانش‌آموز مدرسه شهید گنجیان روستای همایون از توابع شهرستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سارا قربان سرشت دختر هشت ساله و دانش‌آموز مدرسه شهید گنجیان روستای همایون از توابع شهرستان بیجار در سن 8 ماهگی بر اثر یک حادثه دلخراش در منزل، از قسمت دست و صورت دچار سوختگی شدید شد و در سال‌های گذشته به علت ناتوانی مالی پدر و مادر در وضعیت بسیار نامناسبی بوده است.

اما در دو سال اخیر با پیگیری‌ها و تلاش‌های شبانه‌روزی ثریا مطهرنیا معلم فداکار این دانش‌آموز‌، سوختگی‌های دست و صورت سارا در حال درمان است.

 عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان در دیدار با معلم دلسوز بیجاری گفت: اقدامات خیرخواهانه و نوعدوستانه دارای ارزش‌های فراوان معنوی و فرهنگی است و باید با اطلاع‌رسانی مناسب زمینه الگوبرداری جامعه از این قبیل اقدامات خیرخواهانه را فراهم کرد و باید برای نهادینه شدن فرهنگ نوعدوستی تلاش کرد.

وی ضمن تأکید برحمایت مالی و نیز تأمین هزینه‌های درمانی و عمل جراحی این دانش‌آموز خواستار همکاری خیرین برای تأمین هزینه‌های درمانی‌ سارا و نیز برخی دیگر از دانش‌آ‌موزان حادثه دیده و بیمار کم بضاعت جامعه برای کاهش فشار مالی ناشی از هزینه‌های درمانی بر خانواده‌های آنها شد.

زاهدی ادامه داد: شغل معلمی دارای مبانی ارزشمند و کم نظیر انسان دوستی و نوع دوستی است و قطعا سرشت انسانی و والای معلمان در راه خدمت به دانش‌آموزان یکی از بی‌نظیرترین نمونه‌های از خودگذشتگی و خدمت به هم‌نوع است.

استاندار کردستان تصریح کرد: برای تأمین نیازهای درمانی این دانش‌آموزان باید همه تلاش کنیم که در این راستا باید تأسیس مؤسسات خیریه و ورود افراد خیر به این امر انسانی و خداپسندانه و نیز حمایت دولت بستر لازم برای کمک به این دانش‌آ‌‌موزان فراهم شود.

وی از حسن نیت و پیگیری‌های فداکارانه این معلم دلسوز و خدمتگذار برای درمان سارا تقدیر و تشکر کرد.
انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار