امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74276
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 204
 محسن کوهکن  در گفتگو با خبرننگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه کارشناسان سیاسی و بین المللی قبل از شروع ...

 محسن کوهکن  در گفتگو با خبرننگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه کارشناسان سیاسی و بین المللی قبل از شروع مذاکرات هسته ای ایران و 5+1 با ادله محکم می گفتند که غرب دنبال روشن شدن وضعیت هسته ای ایران نیست گفت: هشدار دلسوزان انقلاب این بود که مذاکرات هسته ای بهانه ای برای حملات به ایران است  و اگر مسئله هسته ای حل شود آنها دنبال مسئله دیگری خواهند رفت.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اینکه غرب در قبال ایران برنامه ریزی کرده است که بعد از بهانه هسته ای به سراغ بهانه های دیگری مانند حقوق بشر و حمایت از تروریسم و حمایت از حزب الله لبنان برود گفت: آنها در نهایت دنبال پیاده کردن نظرات آمریکا در منطقه خاورمیانه می باشند زیرا آنها از دهها سال قبل عمده مشکل خود را جمهوری اسلامی ایران عنوان می کردند و از گذشته با مانعی به نام اسلام و قرآن روبرو بودند.

نماینده سابق مجلس با تاکید بر اینکه اتحادیه اروپا و آمریکا برنامه درازمدت برای براندازی در قبال ایران دارند و هدف غایی آنها نیز مشخص شده است گفت: وقتی در بحث هسته ای مقام معظم رهبری و مراجع تقلید فتوای حرام بودن حرکت به سمت موضوعات غیر صلح آمیز هسته ای را اعلام می کنند یعنی اینکه همه چیز مشخص است و طرف غربی هم این را به خوبی می داند و کاملا می فهمند که این امر برای مسلمان یعنی چه؟

کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: اتحادیه اروپا و آمریکا اگر مدعی حقوق بشر در خارج از مرزهای خود هستند باید بدانند که سالهاست که برخی مردم مظلوم در بحرین در حالی که تظاهرات مسالمت آمیز و بدون خشونت برگزار می کنند به خاک و خون کشیده می شوند ولی غربی ها دروغ می گویند که نگران حقوق بشر هستند چون آنها خودشان را به خواب زده اند و با آگاهی کامل این کارها را می کنند.

عضو سابق هیات رئیسه مجلس افزود: سوابق بعد از انقلاب در ایران نشان داده است که هر گاه ملت بر مواضع خود ایستادگی کرده اند توانسته اند پیروز میدان شوند و ما هیچ گاه اتفاقات دادگاه میکونوس و همچنین ترک ایران توسط سفرای اروپایی را یادمان نمی رود که چگونه همین سفرا با خفت و خواری به ایران بازگشتند و ایران هم برای برگشت آنها شرط گذاشته بود چون ما در مواضع اصولی خود محکم ایستادیم.

کوهکن گفت: قطعنامه حقوق بشری اتحادیه اروپا علیه ایران مصوبه ای سیاسی است که فقط برای تعهد آنها برای دفاع از رژیم صهیونیستی صادر شده است و ما هیچ ارزشی برای آن قائل نیستیم و این مصوبه باعث شد تا همه درزهای کشور را برای ورود اعضای اتحادیه اروپا به خاطر منافع انقلاب ببندیم.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: ما در کشورمان از سازوکارهای کامل و قاطع برای برخورد با اینگونه رفتارهای سوء برخورداریم زیرا اتحادیه اروپا و انگلیسی ها هنوز در رویای زمان پهلوی و قاجار هستند ولی ما قاطعانه و محکم بر روی مواضع، اعتقادامات و اصولمان ایستادگی می کنیم و این کار را برای حمایت از کرامت انسانی ایرانیان مسلمان و مقابله با اینگونه حرکات اروپایی ها در این جهت که آنها پایشان را بیش از گلیمشان دراز نکنند ضرور ی می دانیم. 

محسن کوهکن در پایان افزود: پاسخ سخنگوی وزارت خارجه در قبال این قطعنامه بسیار ضعیف بود و باید وزارت خارجه پاسخی در شان ملت انقلابی ایران را اتخاد و موضعگیری مناسبی داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار