امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74288
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «تونی بلر» نخست‌وزیر اسبق انگلیس و وزیر خارجه‌اش «جک استراو» به طور کامل از اقدامات سیا بعد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «تونی بلر» نخست‌وزیر اسبق انگلیس و وزیر خارجه‌اش «جک استراو» به طور کامل از اقدامات سیا بعد از حملات یازده سپتامبر مطلع بوده‌اند. این موضوع را یک منبع امنیتی به «ساندی‌ تلگراف» گفته و افزوده است که «هر گامی» که ام‌آی6 در همراهی با سیا برداشته، در هماهنگی کامل با دولت بلر بوده است.

به گفته این منبع، بلر و استرا به طور کامل از مجوز دولت «جورج بوش» رئیس‌جمهور وقت آمریکا برای «بازجویی پیشرفته» که اسم رمز استفاده از شکنجه برای اعتراف‌گیری از متهمین بود، اطلاع داشته‌اند، اما اقدامی برای جلوگیری از آن یا توقف همکاری ام‌آی‌6 با سازمان سیا انجام نداده‌اند.

منبع تلگراف که به طور کامل از روندها و ارتباطات آن زمان مطلع است، می‌گوید: «سیاستمدارها همه‌چیز را با جزئیات می‌دانستند؛ هم شکنجه‌ها و هم انتقال مخفیانه مظنونین به کشورهای دیگر را. آن‌ها می‌توانستند به ام‌ای‌6 بگویند «دست نگه دارید، شما با آن‌ها همکاری نکنید»، اما آن‌ها هیچ وقت چنین کاری نکردند.»

افشاگری تلگراف همزمان با گشایش پرونده‌ای از سوی پلیس انگلیس برای بررسی نقش ام‌آی‌6 در انتقال غیرقانونی و مخفیانه مظنونین به کشورهای دیگر، صورت می‌گیرد. پلیس انگلیس احتمال مجرمانه بودن افسران سرویس اطلاعاتی این کشور را مورد بررسی قرار می‌دهد و افشاگری اخیر می‌تواند حتی پای بلر را نیز به این پرونده باز کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها