امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7429
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۴۹
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی نامزد ریاست‌جمهوری یازدهم، در حاشیه نشست دانشجویان دانشگاه ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی نامزد ریاست‌جمهوری یازدهم، در حاشیه نشست دانشجویان دانشگاه الزهرا در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی مبنی حضور دو جریان که هاشمی و مشائی در رأس آنها هستند و  عملکرد اصولگرایان در این زمینه، اظهار داشت: بنده معتقدم نامزدهای اصولگرایی که بعد از تایید شورای نگهبان در صحنه هستند باید دقت کنند که اولویت اول حفظ جهت گیری کشور است.

وی افزود: نامزدهای اصولگرای برای حفظ جهت‌گیری کشور باید این التزام را داشته باشند که اگر این جهت‌گیری در معرض تهدید قرار گرفت به سمت همگرایی و انتخاب بهترین گزینه برای رقابت با هاشمی بروند. بنابراین این الزام، الزامی است که برای همه نامزد اصولگرا وجود دارد و باید این را رعایت کنند، چرا این به جریان اصولگرا کمک می‌کند.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگاری بر این اساس که به نظر شما کدام گروه و جریان شورای نگهبان را مورد هجمه قرار می‌دهد، گفت: گروه‌هایی که خود را فراتر از قانون می‌دانند و احساس می‌کنند قانون‌شکنی برایشان ظرفیت حضور در قدرت را فراهم می‌کند نه رعایت قانون، بنابراین به اعتقاد بنده فصل الخطاب قانون است.

زاکانی با تاکید بر اینکه قانون شورای نگهبان را مرجع و جایگاه مشخصی رسیدگی به صلاحیت نامزدها قرار داده است، خاطر نشان کرد: شورای نگهبان احراز صلاحیت‌ها را اعلام می‌کند یعنی بحث احراز است نه نفی. بنابراین باید احراز شود که این توانمندی طبق اصل 115 و مولفه های رجل سیاسی و مذهبی بودن در افراد است و به اعتقاد من اگر کسی آسیب و تشکیک را دنبال کند عملا می‌خواهد از قانون عبور کند و این خودش نشان بی صلاحیتی است.

وی در پاسخ به پرسشی بر این اساس که با توجه به نامزدی آقای جلیلی و همچنین حضور هاشمی و مشائی آیا ضرورت نامزد مشترک در اصولگرایان احساس می‌شود و تا کی این امر احتمال تحقق دارد، اظهار داشت: این امری فراتر از افراد است یعنی اینجا کاری به حضور شخص خاصی نیست و ما معتقدیم رقبایی که مخالف جهت گیری اصولگرایان کشور هستند با یک همگرایی، نامزد واحدی را به احتمال زیاد به صحنه خواهند فرستاد. بنابراین باید این زمینه را فراهم کرد که نامزدهای اصولگرا نیز به سمت همگرایی و وحدت به پیش بروند و در صورت تهدید جهت گیری کشور به نامزد واحد برسند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: نامزد واحد اصولگرایان باید کسی باشد که در آن مقطع خاص از بالاترین ظرفیت برای رقابت با هاشمی برخودار باشد و به تبع هر نامزدی از اصولگرایان که در صحنه است از جمله بنده تلاش داریم که این ظرفیت را در جامعه خلق کنیم.

دبیر کل جمعیت زاکانی در پاسخ به دیگر خبرنگاری که پرسید مقطع ضرورت نامزد مشترک اصولگرایان چه زمانی است گفت: به اعتقاد بنده تفاهمی باید بین نامزدها صورت گیرد.

زاکانی در پاسخ به پرسشی بر این اساس که آیا در صورت پیروزی در انتخابات از کابینه احمدی نژاد و شخص جلیلی در کابینه خود استفاده خواهی کرد یا خیر، خاطر نشان کرد: ما یک مدل شایستگی داریم که با آن مدل افراد انتخاب خواهیم کرد که اگر خدا این فضل را شامل حال بنده کند و مردم شریف ایران اسلامی نیز لطف و عنایت فرماید، بنده براساس مدل شایستگی وزارت، معاونان، استاندارد، معاون مدیران، فرمانداران و بخشداران را انتخاب می‌کنند، نه با توصیه و نگاه کردن به اطراف و پیرامون خود.

وی افزود: با دقت در ظرفیت جامعه براساس مدل شایستگی به دنبال افراد می‌رویم که منشا تحول در موقعیت و مسئولیت خود باشند نه اینکه فقط یک جنبه نگهدارنده داشته باشند، بلکه باید بتوانند آنجایی که هستند تحول را در آن مسئولیت ایجاد کنند، بنابراین هر کسی که شایسته باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد که این اساسا منطقی است که وقتی واکاوی می‌شود و برای مردم مورد بازگویی قرار می‌گیرد خود مزیت نسبی است که بنده نیز در آینده ای نزدیک مدل، چارچوب و محتوا را به سمع مردم خواهیم رساند.

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور هاشمی در انتخابات را یک کار کاملا حساب شده دانست و به آرایش خارجی و داخلی طرفداران وی پرداخت و گفت: حضور هاشمی با اقبال رسانه‌های خارجی و ذوق زدگی آنها مواجه شد و در بخش داخلی هم مخالفان اصولگرایی در کنار ایشان جمع خواهند شد اما بنده معتقدم هاشمی نیم نگاهی هم به بخشی از اصولگرایان دارد و نوع نگاه خود را طوری تنظیم خواهد کرد که از سبد رای اصولگرایی نیز بهره ببرد، اما معتقدم و براساس دریافت هایی که دارم اگر وی همه ظرفیت‌ها را هم روی هم بگذارد در صحنه انتخابات آینده توفیقی نخواهد داشت.

زاکانی اضافه کرد: هاشمی در صورتی در انتخابات آینده به پیروزی خواهد رسید که در جبهه اصولگرایان تفرقه ایجاد کند و او در تفرقه اصولگرایان توفیق خود را دنبال می‌کند که بنده باز معتقدم که نیاز به یک عقلانیت، اهتمام، اعتنای ویژه به این دستاورد بزرگ اصولگرایی در بین نامزدهای اصولگرایی باشد و برای خود حتما منطق سازی کند و دور هم جمع شوند که مسیری را دنبال کنند که در صورت خطر تهدید به نفر واحد برسد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها