امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74294
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جرار ون بوهمن» معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه نیوزیلند صبح امروز (یکشنبه) با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جرار ون بوهمن» معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه نیوزیلند صبح امروز (یکشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص روند توسعه روابط دوجانبه و برخی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد علاقه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به روابط خوب سیاسی بین دو کشور، بر وجود ظرفیت‌های گسترده و فراوان برای توسعه و گسترش روابط دوجانبه به ویژه در ابعاد اقتصادی، بازرگانی و انرژی بین ایران و نیوزیلند تاکید کرد.

وزیر امور خارجه با استقبال از سفر متقابل مقامات دو کشور افزود: امیدواریم با تلاش سفیر جدید نیوزیلند و اهتمام و پیگیری مسئولان دو کشور شاهد رفع برخی موانع موجود و جهش در سطح مناسبات اقتصادی ایران و نیوزیلند باشیم.

ظریف همچنین با تشریح دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص بهره‌مندی از انرژی هسته‌ای و تاکید بر این مهم که سلاح هسته‌ای در راستای مبانی دینی و دکترین دفاعی ایران نیست، به دوگانگی رویکرد غرب در برخورد سیاسی با موضوع هسته‌ای ایران علی‌رغم حمایت از برنامه اتمی و استفاده کشورمان از انرژی صلح آمیز هسته‌ای در دوره قبل از پیروی انقلاب اسلامی اشاره کرد.

وی افزود: ایران در عین تلاش برای استفاده از حقوق مشروع خود در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای، نگرانی مشترکی با بسیاری از کشورهای جهان در ارتباط با توسعه سلاح‌های کشتار جمعی و عاری سازی جهان از سلاح اتمی در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی دارد و معتقدیم تداوم روند مذاکرات کنونی و حصول توافق نهایی یک مسئولیت سنگین و مشترک و در راستای منافع هر دو طرف است.

وزیر امور خارجه با اشاره به حوزه‌های مشترک همکاری امنیتی و اقتصادی بین ایران و بسیاری از کشورهای جهان از جمله در غرب، به رشد پدیده شوم افراط گرایی و تروریسم اشاره کرد و گفت: ایران همواره آمادگی خود را برای تعامل سازنده در این راستا اعلام کرده است.

جرار ون بوهمن نیز در این دیدار با ابلاغ سلام‌های وزیر امور خارجه کشورش، پیام کتبی تبریک وی را به مناسب سال نو و عید نوروز تسلیم ظریف کرد.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت جایگاه جمهوری اسلامی ایران در ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی به خصوص نقش مهم کشورمان در روند توسعه سیاسی، امنیتی و اقتصادی و ثبات و امنیت در منطقه، بر عزم کشورش برای توسعه و گسترش روابط همه جانبه با ایران به خصوص در ابعاد اقتصادی و بازرگانی تاکید کرد.

بوهمن همچنین بر موضع شفاف کشورش در حمایت از حق ایران در بهره‌مندی از انرژی صلح آمیز هسته‌ای بر اساس معیارهای بین‌المللی و در چارچوب ان پی تی تاکید کرد.

معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه نیوزیلند در بخش دیگری از این دیدار با اشاره به نامزدی کشورش برای عضویت غیردائم در شورای امنیت سازمان ملل متحد، گزارشی از تلاش‌های کشورش در حمایت از صلح و امنیت در مناطق مختلف جهان از جمله در قاره آفریقا ارائه کرد و خواستار حمایت کشورمان از عضویت نیوزیلند در شورای امنیت سازمان ملل متحد شد.

وی همچنین با اشاره به نقش حساس و موثر ایران در تثبیت ثبات و امنیت در منطقه از جمله افغانستان، بر آمادگی کشورش برای تداوم و تقویت تعامل و همکاری بین تهران و ولینگتون در عرصه‌های بین‌المللی تاکید کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار