امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74298
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 175
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، پهپادهای آمریکایی 9 سال و 9 ماه و 17 روز مناطق قبایلی پاکستان را ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، پهپادهای آمریکایی 9 سال و 9 ماه و 17 روز مناطق قبایلی پاکستان را بمباران کردند و مردم مناطق در صدمین روز توقف حملات این پهپادها معتقدند که این حملات با همکاری دولت کشورشان انجام شده است.

این در حالی است که دولت پاکستان توقف حمله پهپادهای آمریکا را نتیجه تلاش‌های دیپلماتیک خود می‌داند.

هنوز مشخص نیست که توقف این حملات تا چه زمانی ادامه خواهد یافت.

پهپادهای آمریکایی در مدت بیش از 9 سال مناطق قبایلی پاکستان را آماج حملات خود قرار دادند که در نتیجه 3 هزار نفر از جمله رهبران القاعده و طالبان کشته شدند.

پس از 26 دسامبر سال 2013 حمله پهپادهای آمریکایی به پاکستان متوقف شد.

با این حال مردم مناطق قبایلی معتقدند که همزمانی توقف حمله پهپادهای آمریکایی با مذاکرات صلح پاکستان نشاندهنده هماهنگی این حملات با دولت اسلام‌آباد است.

زیرا چندی قبل نیز با وجود مخالفت پارلمان پاکستان با ادامه حمله پهپادهای آمریکایی و برگزاری تظاهرات‌های خیابانی مردم این کشور، حملات پهپادها بر فراز آسمان وزیرستان شمالی ادامه یافت.

این در حالی است که با به قدرت رسیدن حزب «مسلم لیگ» شاخه «نواز شریف» و حزب «تحریک انصاف» پاکستان، رهبران آن‌ها به فکر مذاکره با گروه طالبان این کشور افتادند اما کشته شدن «حکیم الله محسود» رهبر طالبان و «ولی الرحمن» در نتیجه ادامه حملات پهپادهای آمریکایی، در مذاکرات صلح پاکستان و طالبان اختلال ایجاد کرد که در نهایت موجب بروز اختلاف بین اسلام‌آباد و واشنگتن شد.

با این حال تیرگی روابط بین پاکستان و آمریکا ادامه دارد اما حمله پهپادهای آمریکایی متوقف شده است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها