امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7430
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۴۹
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صادق واعظ‌‌زاده نامزد انتخابات یازدهم و رییس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت امروز (دوشنبه) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صادق واعظ‌‌زاده نامزد انتخابات یازدهم و رییس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت امروز (دوشنبه) با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه پیشرفت سریع کشور احتیاج به سیاست مدبرانه دارد، اظهار داشت: ‌در این مسیر قدم اول آن است که آشفتگی‌های سیاسی حل شود، اگر  قبل از برگزاری انتخابات جنجال‌های سیاسی به پایان نرسد، بعد از انتخابات هم این جنجال‌ها ادامه پیدا می‌کند. 

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما نمی‌توانیم مناقشات سیاسی را با زور سرکوب کنیم، چراکه این عمل با رویکرد نظام جمهوری اسلامی ایران در تضاد است. جنجال‌های سیاسی ویژگی دموکراسی‌ است، اما دولت نباید یکی از  مناقشات سیاسی باشد. از این رو در شرایط حاضر دولت مستقل و به دور از جنجال های سیاسی بهترین گزینه است. 

وی در ادامه با بیان اینکه اگر کشور پیشرفت سریع انجام ندهد، تداوم انقلاب در خطر قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: متوسط سن کشور جوان است و این یک پتانسیل خوبی برای پیشرفت است.
 
واعظ‌‌زاده افزود: شرایط دنیا تغییر کرده است و نمی‌توان با سیاست خارجی بیست سال قبل عمل کرد. اقتصاد و سیاست خارجی در هم ادغام شده است و اگر کشور نتواند در یک دهه آینده به پیشرفت برسد، رقبا ما را پشت سر می‌گذارند.

وی با بیان اینکه عزمی استوار و دیدگاهی روشن نسبت به آینده، برنامه منسجم علمی و مدیریت شایسته کشور می‌تواند به پیشرفت برسد افزود: تاکنون در کشور کار زیادی انجام گرفته و اشتباه و کارهای نشده هم زیاد است. به نظر من پیشرفت و عدالت دو روی یک سکه هستند و در یک مسیر قرار دارند و باید این دو را توام با هم دید.  

این نامزد احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری عدالت را نفی فساد، رانت و تبعیض دانست و تصریح کرد: مدیران کشور باید به خدمت‌رسانی خود افتخار کنند و نباید به دنبال ثروت‌اندونزی باشند. اگر کسی می‌خواهد خلق ثروت کند باید از دولت خارج شود.  

وی ادامه داد: ما دولت مستقل، مقتدر و توانا می‌خواهیم، دولت مستقل به معنای دولت ضعیف نیست. دولت باید کوچک باشد و در جایگاه خود در مسیر پیشرفت نقش اساسی داشته باشد. دولت باید در کرسی اشراف خود بنشیند و سیاست‌های  لی نظام را اداره کند.  

رییس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با بیان اینکه در دولت وی به شایسته‌سالاری توجه خواهد شد، گفت:  معتقدم جوانی با حدود 40 سال سن می‌تواند به مدیریت سطوح عالی  رسد.
 
واعظ‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انقلاب در معرض خطر پیرگرایی قرار دارد، تصریح کرد: افراد مسن سرمایه‌های کشور هستند که باید از آنها استفاده کرد، اما کار اجرایی باید در اختیار جوانان باشد.

این کاندیدای احتمالی ریاست‌جمهوری در مورد سیاست خارجی،‌ افزود: جمهوری اسلامی ایران اکنون هژمونی منطقه‌ای و تا حدودی جهانی دارد، اما در سیاست خارجی بسیار کند و بدون ابتکار عمل می‌کند. در عرصه تصمیم‌سازی در سیاست خارجی باید از ظرفیت دانشگاه‌ها استفاده کرد. 

واعظ‌زاده همچنین گفت: ایران با اتکا به سرمایه معنوی، مردم، اقتدار نیروهای مسلح نیازی به بازدارندگی به وسیله سلاح هسته‌ای ندارد. 

وی با بیان این‌که من در ارتباط با آمریکا به دو دیالوگ اعتقاد دارم، گفت: من پیشنهاد می‌کنم که دیالوگ بین نخبگان ملت ایران و آمریکا صورت بگیرد و این گفت‌وگو می‌تواند سازنده باشد.

رییس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، نوسازی تولید سنتی و حمایت از تولید را از دیگر برنامه‌های دولت احتمالی خود دانست و افزود: هدفمندی یارانه‌ها را با قدرت ادامه می‌دهم اما این طرح را با سیستم مالیاتی کشور مرتبط می‌کنم، با این روش یارانه اقشار متوسط و ضعیف افزایش می‌یابد.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به دولت تکنوکرات فکر نمی‌کند، گفت: دولت در نظام جمهوری اسلامی ایران باید سیاسی و علمی باشد و سیاست را بشناسد اما سیاست‌زده نباشد. من کمیسیون‌های دولت را به دانشگاه‌ها متصل  می‌کنم. 

واعظ‌زاده درباره فلسطین تصریح کرد: بنده به روشی که رهبری انقلاب در مورد رای‌گیری در فلسطین پیشنهاد کردند معتقد هستم و مقدمات آنرا فراهم می کنیم.   

این کاندیدای احتمالی ریاست‌جمهوری تصریح کرد: مهم‌ترین مانع پیشرفت روستاها تحقیر روستاییان است و برای روستاها طرح اشتغال و افزایش درآمد را اجرا می‌کنم. 

وی در پایان گفت: من طرح‌هایی در نظر دارم که به دنبال قانونی کردن آنها به وسیله مجلس هستم و این طرح‌ها شامل  عدم مداخله مدیران دولتی در فعالیت‌های اقتصادی، سیاست‌های پولی،‌ مالی و ارزی و تحول نظام اداری کشور است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
بانكي
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۴
4
2
آقای فرشاد حیدری مدیر عامل بانک ملی ایران در شعب استان هر روزه بحثی است در خصوص چرایی اینکه گروه آریا و مه آفرید حدود پانصد نفر در زندان اوین هستند و خاوری فراری است در حالیکه هیچکدام این ۵۰۱ نفر بدون امضاء علی اکبر اصغری که عضو موظف هیات مدیره بانکملی بود حتی یک برگ کاغذ را در بانکملی نمی توانستند جابجا کنند حالا چرا علی اکبر اصغری که مسبب اختلاس سه هزار میلیاردی یا فساد بزرگ بانکی است آزاد است و این ۵۰۱ در انتظار چوبه دار و حبس و اینترپل؟ ما بانکملیها معتقدیم آمدن شما از بانک تجارت لرستان توسط خود علی اکبر اصغری انجام شده و شما خودت هم زیر مجموعه علی اکبر اصغری هستید.
آخرین اخبار
پربازدید ها