امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74302
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 69
«یوسف بن علوی» که برای شرکت در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین‌المللی تحول در علوم فقهی در هتل گراند حیات مسقط حضور یافته بود، در حاشیه این مراسم در ...

«یوسف بن علوی» که برای شرکت در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین‌المللی تحول در علوم فقهی در هتل گراند حیات مسقط حضور یافته بود، در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: اندیشمندان جمهوری اسلامی ایران در حوزه عقایدی و دینی وجودشان برای علوم فقهی ضروری است و نقش بزرگی در تحول مسائل فقهی در جهان اسلام داشته‌اند.

وی با اشاره به سخنرانی «احمد مبلغی» رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی ایران و مفتی مصر در مراسم افتتاحیه این نشست، گفت: ایران و مصر نقش بزرگی در جهان اسلام دارند و می‌توانند در عمق بخشی به مسائل فقهی نقش تاثیر گذاری دارند.

بن علوی افزود: ضرورت دارد مسائلی که توسط مهمان ایرانی این کنفرانس مطرح شد در کمیته تخصصی مورد بررسی قرار گیرد و فرصتی بدهیم تا این مساله در جوامع اسلامی بروز پیدا کند.

بن علوی همچنین در پاسخ به خبرنگاری از بحرین که از وی درباره درخواست ایران برای وساطت بین ایران و بحرین سوال کرد، گفت: رئیس جمهور روحانی صحبتی درباره این موضوع نداشتند.

آیت الله احمد مبلغی رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی در سخنان افتتاحیه سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی تحول علوم فقهی در مسقط گفته بود: اندیشه تاثیر صفات خداوند بر انسانها در جوامع اسلامی مورد اهمال واقع شده و این در حالیست که انسان با تاثیر از صفات خداوند می‌تواند به رشد و توسعه جامعه و مبارزه با خشونت و افراطی‌گری بپردازد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها