امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7431
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۴۹
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی محمد نجار پس از سومین نشست هیات اجرایی مرکزی انتخابات درباره دستور کار این جلسه گفت: در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی محمد نجار پس از سومین نشست هیات اجرایی مرکزی انتخابات درباره دستور کار این جلسه گفت: در این جلسه شیوه نامه و دستورالعمل تبلیغات نامزدها که مربوط به موضوع محتوای برنامه های تهیه شده در صدا و سیما و امکانات دولتی برای نامزدهاست به تصویب رسید.
 
وی افزود: بخشی از این شیوه نامه مربوط به امکانات دولتی است که باید به شکل عادلانه و برابر در اختیار نامزدهای ریاست جمهوری قرار بگیرد که مفاد و بخشی از اصلاحات این شیوه نامه پس از بررسی در جلسه هیئت اجرایی مرکزی انتخابات تصویب شد.
 
مصطفی محمد نجار ادامه داد: در این جلسه همچنین شیوه نامه روش کار هیئت اجرایی مرکزی انتخابات مطرح و پس از بررسی مقرر شد گفتگوها در این باره در جلسات بعدی این هیئت ادامه یابد.
 
محمد نجار همچنین تصریح کرد: براساس تبصره 9ماده31 اصلاحیه قانون انتخابات وزیر کشور می تواند با اطلاع هیئت اجرایی، هیئت های بازرسی را در استان ها، شهرستان ها و بخش ها تشکیل دهد و بازرسان ویژه را به سراسر کشور اعزام کند که گزارش این اقدامات نیز به اطلاع هیئت اجرایی مرکزی انتخابات رسید و مقرر شد این هیئت های بازرسی و بازرسان ویژه کارشان را آغاز کنند.
 
وزیر کشور افزود: در ابتدای جلسه هیئت اجرایی مرکزی انتخابات گزارشی از فرآیند نام نویسی داوطلبان نامزدی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ارائه شد.
 
محمدنجار گفت: همچنین در این جلسه وزارت کشور آمادگی کاملش را برای برگزاری دیگر مراحل اجرایی انتخابات اعلام کرد و اعضای هیئت اجرایی مرکزی انتخابات نیز از تلاش های وزارت کشور قدردانی کردند.
 
وی همچنین درباره تبلیغات کاندیداها گفت: کسانی که می خواهند نامزد ریاست جمهوری شوند باید بیش از همه به قانون ملتزم باشند.

وی از داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری خواست پیش از زمان قانونی تبلیغات انتخاباتی از هر کاری که شائبه تبلیغات دارد بپرهیزند و در زمان قانونی، به نحو احسن فعالیت تبلیغاتی کنند تا مردم بتوانند مقایسه و انتخاب کنند به ویژه آن که تبلیغات برای ارتقای شور انتخاباتی لازم است.

وزیر کشور گفت: طبق قانون، اسامی داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری به شورای نگهبان ارسال شده و این شورا در حال بررسی صلاحیت آنان است.

محمد نجار افزود: پنج روز فرصت بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری است و ممکن است مدت بررسی صلاحیت آنان پنج روز دیگر نیز تمدید شود.

وی گفت: پس از آن که نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان را از شورای نگهبان دریافت کنیم نتایج را برای آگاهی داوطلبان منتشر می کنیم و پس از این مرحله، تبلیغات نامزدها آغاز می شود.

سومین نشست هیئت اجرایی مرکزی انتخابات عصر امروز با حضور اعضا در وزارت کشور برگزار شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها