امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74322
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
«عبیر سلیمان»، نویسنده و تحلیلگر سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق در واکنش به اظهارات اخیر بان کی ...

«عبیر سلیمان»، نویسنده و تحلیلگر سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق در واکنش به اظهارات اخیر بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل مبنی بر فراهم کردن زمینه برگزاری کنفرانس ژنو3، تصریح کرد، به ژنو 3 همانند ژنو 2 امید چندانی نیست.

سلیمان با اشاره به اینکه معارضان داخلی طی دو دور از برگزاری کنفرانس ژنو 1 و 2 به حاشیه رانده شدند، گفت: این نشان می‌دهد که هدف از برگزاری چنین کنفرانس‌های دستیابی به راه حل سیاسی در سوریه و پایان دادن به ریختن خون‌ها در این کشور نیست، بلکه هدف خرید وقت به سود معارضان سوری خارج نشین است.

وی افزود: همه می‌دانند که معارضان داخلی چرا به حاشیه رانده شدند و همچنین می‌دانند که این موضوع یکی از دلایل شکست و ناکامی ژنوهای پیشین بود و مانند دوره‌های قبل در این دوره نیز شاهد به حاشیه رانده شدن معارضان و تکرار این پروسه خواهیم بود و این نمی‌تواند کمکی به حل سیاسی بحران سوریه کند.

سلیمان تاکید کرد: وجود ائتلاف معارضان سوری در کنفرانس نمی‌تواند، اهداف و چشم داشت‌های مردم سوریه را محقق کند، به ویژه آنکه ائتلاف معارضان سوری از همان ابتدا تلاش داشت، کشورهای غربی را وادار به دور کردن طرف‌های دیگر در مذاکرات کند و خود را تنها نماینده معارضان حاضر در کنفرانس کند و منجی ملت سوریه نشان دهد، در حالی‌که بنابر گواه و شهادت طرف‌ها و کشورهای حامی از جمله آمریکا در تحقق این هدف ناکام بود.

این نویسنده و تحلیلگر سوری درباره تغییر و تحولات میدانی جاری در سوریه نیز گفت: تحولات میدانی که سوریه امروز شاهد آن است، ارتباطی به ژنو 3  ندارد، چون در زمان برگزاری ژنوهای پیشین نیز عرصه میدانی سوریه فعال بود و این سخنان را تنها باید سخنان و اظهاراتی تبلیغاتی و رسانه‌ای دانست و اینکه نه آنها توان متوقف کردن گروه‌های مسلح تروریستی را دارند و نه ارتش سوریه عملیات‌های خود علیه این گروه‌های تا بیرون راندن کامل آنها از کشور پایان خواهد داد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار