امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74325
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با وجود تلاش گروه‌های مسلح برای گشودن جبهه جدید در غرب شهر حلب و نفوذ به داخل ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، با وجود تلاش گروه‌های مسلح برای گشودن جبهه جدید در غرب شهر حلب و نفوذ به داخل آن که عموما در کنترل ارتش سوریه است و یا ایجاد خلل در حضور و استقرار نیروهای ارتش سوریه در دو منطقه «اللیرمون» و «الراشدین»، با این حال نیروهای ارتش سوریه به پیشروی خود در مناطق شرقی حلب که تاکنون حوزه حضور و فعالیت گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح بوده ادامه می‌دهند و طی روز گذشته موفق شدند، یک پایگاه استراتژیک «الطعانه» در جنوب شرقی شهر صنعتی در الشیخ نجار حلب را تصرف کنند و آن را به کنترل خود درآورند.

تصرف پایگاه استراتژیک «الطعانه»

این درحالی است که منابع میدانی سوری از رسیدن تجیهزات و استحکامات جدید نظامی به نیروهای ارتش در شهر حلب خبر داده و تاکید کرده‌اند که با رسیدن این نیروها و تجهیزات امکان پوشش همه جبهه‌ها در حلب وجود خواهد داشت.

این منبع میدانی در ادامه توضیح داد که به آزاد سازی شهرک صنعتی در منطقه الشیخ نجار چیزی باقی نمانده و تا چند روز دیگر این منطقه آزاد و پاکسازی خواهد شد و ارتش در این منطقه براساس برنامه‌ ریزی‌های صورت گرفته عملیات خود را پیاده می‌کند. در دیگر جبهه‌ها نیز ارتش سوریه تمام تحرکات گروه‌های مسلح را با شکست مواجه کرده است.

منبع مذکور می‌افزاید: با تسلط ارتش سوریه بر تپه و پایگاه استراتژیک «الطعانه» محاصره شهرک صنعتی حلب پایان یافته تلقی می‌شود، به استثنای بخش شمالی شرقی این شهرک که دروازه اصلی ورودی به شهرک صنعتی است و منتهی به زندان مرکزی حلب می‌باشد، اما با تصرف تپه «الغوالی» از سوی ارتش سوریه، اکنون حملات گروه‌های مسلحی که این زندان را محاصره کرده‌اند، کاهش یافته است، چون تسلط بر تپه الغوالی این امکان را به ارتش سوریه می‌دهد تا تحرکات گروه‌های مسلح را اطراف زندان تحت نظر و کنترل بگیرد و به این ترتیب گروه‌های مسلح این منطقه را زمینگیر کند.

کاهش درگیری‌ها در جبهه اللیرمون

اما اوضاع در جبهه اللیرمون واقع در غرب حلب که در نزدیکی مقر اطلاعات هوایی ارتش سوریه در حلب قرار دارد، نیز به شکل سابق است، با این تفاوت که از میزان درگیری‌ها در این منطقه به شدت کاسته شده و ارتش سوریه هفته گذشته موفق به تصرف ساختمان الاحمر – قرمز - در منطقه اللیرمون شد که یکی از ساختمان‌های صنعتی این منطقه است و ساختمان‌های الابیض – سفید -  تحت تصرف «جبهه النصره» و ساختمان الاسود – سیاه در تصرف «جبهه اسلامی» است.

این درحالی است که شاهد کاهش میزان درگیری‌ها در منطقه قدیمی شهر حلب پس از درگیری‌های شددید و سخت 3 روزه اطراف کاخ دادگستری در نزدیکی قلعه تاریخی حلب نیز هستیم که به دنبال بمبگذاری عناصر تروریستی وابسته به جبهه اسلامی زیر آن از طریق تونل‌هایی که زیر آن حفر کرده بودند، خسارات مادی بسیاری به آن وارد آمد و با اینکه پس از این حمله عناصر جبهه اسلامی برای چندین روز ساختمان کاخ دادگستری را به تصرف خود در آورده بودند، اما نیروهای ارتش سوریه موفق به باز پس گیری آن و واداشتن عناصر مسلح به عقب نشینی تا پشت خطوط بخش قدیمی شهر شدند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار