امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74327
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یوسف نیکفام در حال نگارش کتابی درباره سینما فرهنگ اراک است. او که از ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یوسف نیکفام در حال نگارش کتابی درباره سینما فرهنگ اراک است. او که از اسفندماه نگارش این کتاب را آغاز کرده است تاکنون با مدیر این سینما احسانعلی بیات گفت‌وگو کرده است.

بخش دیگری از این کتاب به خاطرات تماشاگران نسل‌های مختلف از این سینمای قدیمی شهر اراک خواهد پرداخت. اسناد و تصاویری از این سینما بخش پایانی کتاب خواهد بود.

سینما فرهنگ اراک با نام قدیمی «دنیا» در سال 1339 شمسی به وسیله برادران سیفی، کاظم و محسن ساخته شد. آنها در این خانه به دنیا آمده بودند و زمین آن منزل مسکونی‌شان بود. برادران سیفی در امور مربوط به لوازم اتوموبیل اشتغال داشتند. خانه قدیمی را خراب می کنند، تا به نمایندگی اتوموبیل فولکس واگن تبدیل کنند. طبق گفته‌های خودشان، مهندسی در اداره قند و شکر اراک به آنها پیشنهاد می‌دهد که خانه را به سینما تبدیل کنند. این سینما با وجود مشکلات بسیاری که هم اکنون با آن روبه‌روست همچنان پابرجاست.

از این نویسنده تاکنون آثاری با نام «طنزآوران اراک»، «داستان نویسی در استان مرکزی»، «اراک نامه»، مجموعه داستان «روز سینما»، مجموعه داستان «درد مشترک» منتشر شده است. به زودی از این نویسنده کتاب «خاطرات روزگار سرکشی» درباره زندگی و خاطرات تقی مکی نژاد، عضو گروه 53 نفر وارد بازار نشر خواهد شد.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها