امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7433
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۴۹
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام طی سخنانی در نشست تخصصی جمهوری اسلامی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام طی سخنانی در نشست تخصصی جمهوری اسلامی ایران 1404 در افق همگرایی و همکاری در آسیای جنوب غرب که با حضور تعدادی از سفرای کشورهای منطقه در هتل استقلال در حال برگزاری است، اظهار داشت: ما در یک منطقه از جهان زندگی می‌کنیم که قطب انرژی است و ملت‌های بزرگی هم در این منطقه زندگی می‌کنند که می‌توانند نقش فعالتری در منطقه داشته باشند.

وی افزود: البته نوعی سرگردانی در حرکت‌های منطقه‌ای به چشم می‌خورد که این موضوع نا امنی ایجاد کرده و اجازه نمی‌دهد که از ظرفیت‌های منطقه به درستی استفاده شود.

رضایی ادامه داد: حوادثی دردناکی مثل افغانستان، پاکستان، سوریه، بحرین و فلسطین و عراق در منطقه به چشم می‌خورد؛ چرا نمی‌شود صلح واقعی را برای ملت‌ها فراهم کرد؟ آیا سازمان ملل امکاناتی ندارد که آرامش و نشاط را به منطقه برگرداند و آیا قرار است نا امنی در منطقه ادامه پیدا کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: زمان آن رسیده که تصمیمی بگیریم تا مشکلات را پایان دهیم و گام مؤثری را برداریم.

وی علت اصلی مشکلات منطقه را وجود منافع زیاد و مفید دانست و اضافه کرد: البته این عوامل را می‌توان به آرامش و صلح و همکاری تبدیل کرد.

رضایی ادامه داد: باید نقطه مشترک پیدا کنیم. به کشورهای خارج از منطقه مثل اروپا، آمریکا، روسیه و چین هم باید با ما همکاری کنند اما می‌بینیم که آنها نوعی تک‌روی و انحصارطلبی ودست‌اندازی و خودمحوری را در برنامه‌های خود قرار داده‌اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: ما باید دو کار را برای امنیت و نشاط منطقه انجام دهیم؛ اول اینکه کشورهای بیرون اجازه دهند تا منطقه واحد شکل دهیم و مشکلات خودمان را حل کنیم و یک اتحادیه درست کنیم و این اتحادیه رفتار منطقی با کشورهای دیگر داشته باشد تا آرامش به کشورها برگردد.

وی افزود: اگر کشورهای بیرون منطقه کمک کنند تا متحد شویم و از سوی دیگر خودمان هم در این رابطه اقداماتی را انجام دهیم یک منطقه جدید سیاسی، اقتصادی و ژئوپولتیکی  رضایی با بیان اینکه ما باید از این نا امنی‌ها خارج شویم اضافه کرد: نباید در منطقه این همه نا امنی و بی‌ثباتی باشد چرا که ما می‌توانیم نقش سازنده‌ای ایفاء کنیم.

رضایی اظهار داشت:‌ در منطقه به اندازه کافی توانایی وجود دارد که بتوانیم موضوع امنیت را حل کنیم و نیاز نیست که از خارج منطقه نیروی نظامی وارد منطقه شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: امنیت، صلح و توسعه می‌تواند محور اتحادی باشد که در مورد آن صحبت کردیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها