امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74335
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 64
فروز رجایی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس درباره علت حضورش در کاروان زائران صلح سوریه با وجود مخاطرات حضور در این کشور، گفت: به هر صورت ما باید ...

فروز رجایی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس درباره علت حضورش در کاروان زائران صلح سوریه با وجود مخاطرات حضور در این کشور، گفت: به هر صورت ما باید بر حسب اعتقاداتمان از مخاطره پرهیز کنیم اما در جایی که در اسلام باید به مظلوم کمک شود چه مادی و چه معنوی باید احساس مسئولیت کرده و اعلام حضور کنیم.

وی با اشاره به اوضاع سوریه پیش از حوادث اخیر و ضرورت‌های اصلاحات در این کشور، افزود: ما انتقاداتی به عملکرد نظام سوریه داشتیم و اصلاحات باید در این کشور آغاز می‌شد و من به شخصه به اصلاحات مذهبی در این کشور نیز معتقدم.

رجایی‌فر با بیان اینکه مردم سوریه از دو بعد تحت فشار مضاعف هستند، تصریح کرد: آنها از یک طرف حق مطالبه اصلاحات سیاسی داشتند اما از طرف دیگر این مطالبه آنها مواجه با سوء استفاده دشمنان جریان مقاومت قرار گرفت و مطالبه آنها به خشونت کشیده شد.

وی با اشاره به تبدیل مخالف به نظامی‌گری در سوریه، افزود: این موجب شد مردم سوریه تحت شدیدترین فشار و خشونت قرار بگیرند به گونه‌ای که اگر بخواهیم مقایسه کنیم هیچ ملتی چون ملت سوریه در تاریخ معاصر از جنگ داخلی رنج نبرده است.

رجایی‌فر با اشاره به تعداد بالای آوارگان، کشته‌ها و زخمی‌ها در این کشور ادامه داد: در این راستا باید کمک‌های معنوی و تبلیغاتی و در صورت امکان کمک‌های مادی را به سوی مردم سوریه ارسال کرد.

وی در ادامه این گفت‌وگو به علت دیگر حضورش در این کاروان اشاره کرد و گفت: ما شاهد ارائه چهره خشونت‌باری از اسلام در سوریه هستیم که توسط تکفیری‌ها ارائه می‌شود لذا با حضور در این کاروان می‌خواهیم نشان بدهیم که اسلام نامش، هدفش و مسیرش در بستر صلح قرار گرفته و تحقق می‌یابد.

رجایی‌فر با بیان اینکه اسلام به هیچ وجه روش و منش تکفیری‌ها را نمی‌پذیرد، افزود: تکفیری‌ها خطری فراتر و خطری برای بشریت هستند و باید تلاش کنیم این چهره ساخته شده از اسلام توسط تکفیری‌ها پاک شود و چهره رحمانی از اسلام ارائه شود.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار