امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74338
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نخستین روز کار کانون در سال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نخستین روز کار کانون در سال 93، ارتباط‌های فرانهادی و تعامل با سایر نهادها و تشکل‌های فرهنگی‌ هنری فعال و مؤثر در حوزه‌ کودک و نوجوان را برای کانون ضروری دانست و یادآور شد که تلاش کانون بر این است که خود را به عنوان رقیب مطرح نکند و همه احساس کنند که از آنها از سوی مجموعه‌ای که در این حوزه از مرجعیت برخوردار است، حمایت می‌شود؛ آن گاه آنان نیز از کانون تأثیر خواهند گرفت.

وی در این نشست که روز 16 فروردین در مرکز آفرینش‌های فرهنگی، هنری کانون تهران برگزار شد، رویکردهای جدید کانون در سال پیش روی را در ده بند تشریح کرد و در بخشی از این سخنان «حرکت به سمت گسترش پوشش مخاطبان» را از دیگر رویکردهای کانون برشمرد و افزود: هنوز تعداد زیادی از مخاطبان کودک و نوجوان در کشور از امکانات و توانمندی‌های کانون بی‌بهره‌اند و باید به این سمت حرکت کنیم که تمامی مدارس از کتاب‌ها و محصولات کانون بهره‌مند شوند در عین حال در یک چهارچوب زمان‌بندی شده و مشخص باید به دنبال این باشیم که دانش‌آموزان از فعالیت‌های کانون استفاده کنند از این راه می‌توانیم شمار بیشتری از آنان را جذب کنیم و سطح کیفی و کمی اعضای کانون را بالا ببریم.

«انسجام‌بخشی بین برنامه‌ها، فعالیت‌های مراکز فرهنگی، هنری و جشنواره‌ها و پرهیز از موازی‌ کاری و از هم گسستگی و ایجاد ارتباط معنی‌دار بین بخش‌ها»، «تبیین محتوای محصولات و تولیدات مبتنی بر ارزش‌های انقلاب با تأکید بر ایجاد جذابیت، نوآوری متناسب با روحیه مخاطبان و شکوفایی استعدادهای آنان در کنار تقویت توان تفکر، روحیه پرسش‌گری، آموزش‌ مهارت‌های زندگی و سبک زندگی ایرانی و اسلامی و مراقبت از رخنه و نفوذ فرهنگی غرب»، «توجه به تولید و ارزش‌گذاری محصولات فرهنگی‌ هنری در دو سطح حرفه‌ای و فاخر و مبتنی بر ابتکارها و خلاقیت‌های اعضا» از دیگر رویکردهایی بود که حاجیان‌زاده در این مراسم به آن اشاره کرد.

وی در ابتدای سخنرانی خود با اشاره به نام‌گذاری سال 1393 از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» تأکید کرد که کانون باید در تحقق منویات رهبر انقلاب در این زمینه به صورت جدی تلاش کند.

حاجیان‌زاده یادآور شد که این نام‌گذاری تنها بیان یک شعار نیست و باید تمامی زوایای آن در کانون مورد تحلیل و ارزیابی قرار بگیرد ما این مساله را در برنامه‌های سال 93 که تا یک ماه آینده ابلاغ می‌شود، مورد توجه قرار خواهیم داد.

حاجیان‌زاده اظهار امیدواری کرد که با تدوین نظام برنامه‌ریزی و مدیریت در کانون از نگاه دقیق رهبر معظم انقلاب پیروی کنیم و مدیریت در کانون به واقع مدیریت جهادی باشد.

مدیرعامل کانون همچنین در بند دیگری از سخنان خود، «معرفی کانون در افکار عمومی را متناسب با حضور مثبت و تاثیرگذار در حوزه‌ کودک و نوجوان» امری مهم و ضروری عنوان کرد و گفت: حضور رسانه‌ای و تبلیغاتی برای جلب اعتماد عمومی باید با حضور کیفی و مفهومی تولیدات در عرصه‌ رسانه‌ی ملی و رسانه‌های دیگر همراه باشد.

وی در همین حال «حضور در عرصه‌های بین‌المللی و فعال‌سازی ارتباط‌های جهانی» را با اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: از این طریق فرهنگ ایرانی و اسلامی و توانمندی‌های کانون به مجامع بین‌المللی عرضه می‌شود.

سه بخش دیگر از رویکردهایی بود که وی در این مراسم به آن اشاره کرد و سپس به مسأله‌ «تقویت بنیه‌ و مقاوم‌سازی اقتصاد کانون با مدیریت بر هزینه‌ها، بهینه‌سازی مصرف بودجه و حذف هزینه‌های غیر ضروری»، «سامان‌دهی نظام برنامه‌ریزی و مدیریت در کانون» و «مساله نیروی انسانی» اختصاص داشت.

حاجیان‌زاده نظام برنامه‌ریزی و مدیریت کانون را مبتنی بر نهادینه‌سازی برنامه‌ها و پرهیز از تصمیم‌گیری‌های مقطعی و سلیقه‌ای خواند و تأکید کرد: این رویکرد بر اساس نگاهی جامع به مسایل جامعه و نیازهای مخاطبان و با تکیه بر بهره‌گیری از خرد جمعی و پژوهش در تصمیم‌سازی‌ها و نگاهی کارشناسانه و منتقدانه به امور طراحی شده است و بر این اساس به واقع معتقدیم که باید با مشارکت جمعی کارها را دنبال کنیم و بدانیم که نقد منصفانه، کانون را ارتقاء خواهد داد و این موضوع به عزمی عمومی نیاز دارد.

در مراسم نخستین روز کاری سال 93 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دو سرود توسط اعضای مرکز شماره 40 و چند قطعه موسیقی توسط دو عضو نابینای مرکز فراگیر شماره 21 کانون تهران اجرا شد. اجرای قصه‌گویی توسط مهدی محمدیان با موضوع مرزداران غیور ایرانی به بهانه‌ اسارت آنان در دستان گروه‌های تروریستی و ادای احترام به گروهبان شهید «جمشید دانایی‌فر» و نمایش نماهنگی با عنوان «نگاه نو» بخش‌های دیگری از این آیین بود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها