امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74344
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس خداوند در آیه 17 سوره مبارکه «حدید» به زندگی دوباره زمین پس از مرگ ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس خداوند در آیه 17 سوره مبارکه «حدید» به زندگی دوباره زمین پس از مرگ اشاره می‌کند و می‌فرماید: در این آیات روشن تعقل کنید.
 
تلاوت سوره‌های مبارکه «حدید» و «کوثر» توسط «سیدمرتضی سادات فاطمی»


دانلود تلاوت

در این آیه آمده است؛

«اِعْلَمُواْ أَنَّ اللَّهَ یُحْیىِ الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِهَا قَدْ بَیَّنَّا لَکُمُ الْآیَاتِ لَعَلَّکُمْ تَعْقِلُونَ؛ بدانید که خداوند، زمین را پس از مرگش زنده می‌کند. همانا ما نشانه‏‌هایی (توحید و عظمت) را براى شما روشن کردیم، باشد که تعقّل کنید».

حجت‌الاسلام قرائتی در تفسیر «نور» درباره این آیه می‌گوید: «در آیه قبل خشوع دل با یاد خدا مطرح شد، در این آیه، زنده شدن زمین بعد از مرگ آن.

ظهور قائم حقیقت بهار زمین است

در حدیث می‌خوانیم؛ مراد از حیات زمین بعد از مرگ آن حیات زمین است با قیام حضرت «مهدى‏(ع)» به عدالت، بعد از مرگ آن به واسطه‏ جور و ظلم».

امام باقر(ع) درباره این آیه شریفه فرمود: «یٌحیِیها اللهُ عَزَّوَجلَّ بِالقائم (ع) بَعدَ مَوتها، بِمَوتِها: کفرُ اَهْلِها، وَ الکافِرُ مَیِّتُ؛ خدای تعالی زمین را به واسطه قائم(ع) زنده می‌کند، پس از آنکه مرده باشد، و مقصود از مردن آن، کفر اهل زمین است و کافر همان مرده است».
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها