امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74352
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 104
امیر حسین علم‌الهدی کارشناس حوزه پخش در گفتگو با خبرنگار سینمای فارس، درباره سیر صعودی فروش فیلم های نوروزی در سال 93 نسبت به نورز های گذشته گفت: به ...

امیر حسین علم‌الهدی کارشناس حوزه پخش در گفتگو با خبرنگار سینمای فارس، درباره سیر صعودی فروش فیلم های نوروزی در سال 93 نسبت به نورز های گذشته گفت: به هر حال اتفاق خوبی برای 2 فیلم افتاده است، فروش فیلم معراجی ها و طبقه حساس در اکران عید نشان داد که پتانسیل جذب مخاطب را دارند، اما دو فیلم دیگر نتوانستند به فروش این چنینی دست یابند که ای کاش در زمان دیگری اکران می‌شد.

وی با اشاره به اینکه به هرحال حرکت رو به جلویی رخ داده خاطر نشان ساخت: سینمای ایران به دلیل داشتن گلوگاه های اکران امکان نمایش همزمان چند فیلم پر فروش را ندارد.

او ابا اشاره به اینکه هم در تهران و هم شهرستان مشکل اکران وجود دارد که این مشکل در شهرستان هابیشتر است ادامه داد: چینش فیلم‌ها باید به گونه ای باشد که به سمت کیفیت فروش یعنی فروش بالای 5 میلیارد برسد نه اینکه چند فیلم پر فروش را همزمان اکران کنیم و فروش فیلم‌ها تحت‌الشعاع یکدیگر قرار گیرد که 3 میلیارد فروش داشته باشند.

علم الهدی همچنین درباره پیش بینی اکران سال 93 اظهار داشت: پس از اکران نورورزی، سینمای ایران به دلیل برگزاری جام جهانی و ماه مبارک رمضان با رکود مقطعی مواجه خواهد شد، ام امیدوارم که  اکران عید فطر با نمایش شهر موش ها و چند فیلم دیگر اکران خوبی باشد و فیلم های با قابلیت جذب مخاطب برای اکران 6 ماه دوم سال وجود داشته باشد. مردم هر سال عیدی خوبی به سینما می دهند اما در طول سال بحران جذب مخاطب همراه سینمای ایران است.

این کارشناس پخش ادامه داد: امیدوارم با فیلم‌هایی که در حال ساخت است و اکران این فیلم ها در شش ماهه دوم سال مخاطب بیشتری را به سینما دعوت کنیم.

وی همچنین به نقش جشنواره فجر در سینما و این موضوع که فیلمسازان از اکران عمومی فیلم های خود به دلیل نمایش در جشنواره فیلم فجر خود داری می کنند اشاره کرد و گفت: امیدوارم جشنواره سی و سوم باعث جلوگیری از نمایش عمومی فیلم ها نشود و اصولا جشنواره فیلم فجر نباید مزاحمتی برای چرخه اکران داشته باشد.
انتهای پیام /
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها