امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74370
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جامعه قرآنی کشور در آستانه سال نو با یکدیگر دیدار ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس جامعه قرآنی کشور در آستانه سال نو با یکدیگر دیدار کردند.

ساختار‌های قرآنی هیچ‌گاه جهش امروز را نداشته

بنا‌ بر این گزارش در این برنامه «حمید محمدی» دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به جهش فعالیت‌های قرآنی طی سال‌های اخیر گفت: همانگونه که آقای مسجدجامعی هم اشاره کرد ساختارهای قرآنی هیچ‌گاه جهش امروز را نداشته زیرا در گذشته در وزارت ارشاد تنها یک اداره قرآنی وجود داشت اما امروز یک معاونت با 5 اداره کل تشکیل شده است و بودجه‌های خوبی هم به فعالیت‌های قرآنی اختصاص یافته است.

باید کاری کنیم مردم ضرورت قرآنی شدن را حس کنند

وی با اشاره به اینکه باید در مردم احساس قرآنی شدن به وجود آید، گفت: باید کاری کنیم قرآن به یک تجربه مشترک تبدیل شود و مردم احساس کنند باید قرآنی شوند و همانگونه که در ادارات بسیج وجود دارد باید مراکز قرآنی هم تشکیل شود.

محمدی رشد تخصصی فعالیت‌های قرآنی را از دیگر ضروریات فعالیت‌های این حوزه برشمرد و گفت: باید کاری کنیم تا فعالیت‌های قرآنی از سطح عمومی به سطح تخصصی گسترش یابد و با گسترش جلسات این برنامه‌ها در جامعه نهادینه شود.

وی نگاه راهبردی به قرآن را سبب رشد فرهنگ دانست و گفت: باید همه فعالان قرآنی با نگاه راهبردی به قرآن در راستای ارتقای فرهنگ گام بردارند زیرا فرهنگ ما هویتی جز قرآن ندارد.

باید برای جبران کوتاهی در تحقق منویات رهبری کارگروه تشکیل شود

«مرتضی طلایی» عضو شورای شهر تهران طی سخنانی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در سال 93 گفت: تاکنون در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری کوتاهی کرده‌ایم و باید برای عملیاتی کردن منویات معظم‌له کارگروهی تشکیل دهیم.

وی با اشاره به ضرورت راه‌اندازی انجمن خیران قرآنی گفت: در خصوص راه‌اندازی انجمن خیران قرآنی حرکتی انجام شده اما جا دارد اقداماتی برای عملیاتی کردن این طرح انجام  و در موضوع موقوفات قرآنی بیشتر تلاش شود.

رسیدگی به مناطق محروم در اولویت باشد

«بهروز یاری‌گل» استاد قرآن طی سخنانی برگزاری چنین برنامه‌هایی را دلگرم کننده دانست و گفت: این برنامه‌ها دلگرم کننده است اما باید به گونه‌ای مدیریت شود که خروجی داشته باشد و باید در جامعه قرآنی چند نکته نهادینه شود که اولین آن وحدت و انسجام است زیرا باید همه نهادهای قرآنی با اتحاد در راستای ارتقای فرهنگ قرآنی گام بردارند و همچنین با توجه به شعار دولت مبنی بر اعتدال باید رسیدگی به مناطق محروم در اولویت قرار گیرد.

رشد جلسات سنتی دغدغه ما است

«حسین اخوان‌اقدم» دیگر سخنران این برنامه بود که با تأیید سخنان «احمد مسجدجامعی» گفت: دغدغه آقای مسجدجامعی مبنی بر رشد جلسات سنتی قرآن دغدغه همه ما است اما باید بگویم چند سال پیش در فرهنگسرای قرآن یکی از برنامه‌های مهم ما حمایت از جلسات سنتی بود که عملیاتی نشد و امید است با نگاهی که شما دارید این برنامه‌ها نهادینه شود.

مجلس آماده میزبانی جلسه بعدی فعالان قرآنی است

«لاله افتخاری» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی این جلسه را مصداق تعاون دانست و گفت: امیدوارم این جلسه تداوم داشته باشد و از همین جا اعلام می‌کنم در مجلس شورای اسلامی آماده هستیم جلسه‌ بعدی را میزبانی کنیم.

افتخاری از تشکیل کارگروهی برای تحقق منویات رهبری در موضوع فرهنگ خبر داد و گفت: در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی کارگروهی برای مطالبات مقام معظم رهبری تشکیل شده است.

«مهدی قره‌شیخ‌لو» رئیس سازمان دارالقرآن با عرض تبریک سال نو اظهار داشت: طی هماهنگی با خبرگزاری ایکنا قرار است این جلسات به طور منظم برگزار شود.

مجمع خیران قرآنی به زودی ثبت می‌شود

وی با اشاره به تشکیل مجمع خیران قرآنی گفت: دو سال است برای راه‌اندازی این مجمع تلاش می‌کنیم و در آینده نزدیک مجمع خیران قرآنی به صورت رسمی ثبت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس این مراسم با تلاوت «جعفر فردی» آغاز و با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط «رحیم خاکی» به پایان رسید.

انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها