امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74374
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 32
علی شجاعی صائین مدیر اداره کتاب وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن ارائه گزارشی از ...

علی شجاعی صائین مدیر اداره کتاب وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن ارائه گزارشی از روند صدور مجوز در اداره کتاب از بدو ورود خود به آمار اشاره کرد و اظهار داشت: بنده از اول بهمن سال 92 فعالیتم را در اداره کتاب آغاز کردم،  طی مدت ماه بهمن و اسفند سال گذشته مجموعا حدود 10 هزار عنوان کتاب به اداره کتاب ارجاع شده است.

* ارجاع حدود 10 هزار عنوان به اداره کتاب در دوره جدید

وی آمار دقیق را 9 هزار و 905 عنوان اعلام کرد و افزود: از میان 9 هزار و 905 عنوان کتاب که به ما ارجاع شده حدود 5 هزار و 202 نسخه چاپ اول در حوزه بزرگسال بوده است.

به گفته این مدیر فرهنگی، 2 هزار و دو نسخه مربوط به آثار چاپ دوم به بعد بوده است، البته هزار و 30 اثر چاپ اولی هم در حوزه کودک و نوجوان واصل شده است، در این میان سهم آثار چاپ دوم به بعد حدود 907 عنوان است.

* گفت‌وگو با برخی ناشران برای آثار مشروطی و غیر مجاز

شجاعی صائین ضمن بیان اینکه از میان 9 هزار و 905 عنوان مجموعا به 7180 عنوان طی دو ماه گذشته مجوز اعطا شده است، ابراز داشت: در این دوره در قیاس با دوره مشابه سال 91 آثاری که به اداره کتاب ارجاع شده و دارای مشکل انتشار بوده و یا مشروطی یا غیر مجاز محسوب می‌شدند _ که در حال گفت‌وگو با ناشران هم هستیم_، به حدود یک سوم دوره مشابه رسیده است. امیدواریم با این ناشران هم به تفاهم برسیم چرا که در حال گفت‌وگو هستیم پس از این گفت‌وگوها وضعیت کتاب‌ها هم روشن می‌شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها