امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74388
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی درخصوص قطعنامه مداخله جویانه اروپا بیانیه‌ای صادر ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی درخصوص قطعنامه مداخله جویانه اروپا بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: همانطور که پیش بینی می‌شد در حین مذاکرات هسته‌ای با ایران در راستای نیل به توافق جامع، طرف مقابل هجمه گسترده‌ای را با تمرکز بر مداخله در امور داخلی ایران، وضعیت حقوق بشر و توان دفاعی ایران به راه انداخت. که بازی چند سطحی و دیپلماسی چندلایه جبهه غرب علیه جمهوری اسلامی ایران است که قبل از هر چیز بهانه بودن و ابزاری بودن مسئله هسته‌ای و حقوق بشری ایران را نمایان‌تر می‌کند. برکت مذاکرات هسته‌ای و اقدامات اخیر جبهه‌ استکبار، بدون شک موجب ملموس‌تر شدن دشمنی استکبار با نظام مقدس جمهوری اسلامی و به تبع آن بالا رفتن ظرفیت فکری ملت ایران خواهد شد.

این بیانیه می‌افزاید: جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ضمن محکومیت قطعنامه مداخله جویانه اروپا، این قطعنامه را نقض حاکمیت ملی و تلاش این اتحادیه برای خدشه در استقلال کشورمان ارزیابی می کند و بر این اساس لازم می دانیم چند نکته را مورد توجه قرار دهیم.

«قطعنامه پارلمانی اتحادیه اروپایی‌ها به روشی نشان می دهد که چنین قطعنامه‌ای با این مبنای منفی نمی‌تواند گام مثبت اتحادیه اروپا در ایجاد رابطه سازنده با ایران باشد بلکه نشان می دهد آنان به دنبال فضاسازی و بسترسازی پیرامون این موضوع هستند که ایران را مستعمره خود به ملل آزادیخواه دنیا نشان دهند و مداخله مستقیم، رسمی خود در امور داخلی ایران را عملیاتی نمایند.»

این بیانیه ادامه می‌دهد: ر اواخر سال گذشته سیاستهای اقتصاد مقاومتی ابلاغ و سال جاری با عنوان اقتصاد و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد که اجماع وسیعی را در میان نخبگان، جریانهای مختلف سیاسی و اقتصادی و مسئولین قوای سه‌گانه بوجود آورد و عملا آرایش کاذب سیاسی گذشته را به هم ریخت. فضایی که با سیاست‌های ابلاغی، نامگذاری اخیر و ... از سوی رهبر حکیم انقلاب در یکی دو ماه گذشته ایجاد شد مبتنی بر نیاز کشور بود و نشان داد نیاز عاجل کشور، مشکلات اقتصادی و راهکار آن اقتصاد مقاومتی و تاکید بر منافع ملی است و تنها راه نجات کشور در شرایط کنونی این موضوع است.

این بیانیه می‌افزاید: نظام سلطه نیز این راهکار را خلاف هژمونی خود می داند و لذا درصدد است با صدور چنین قطعنامه هایی کشورمان را در حوزه های سیاسی دچار چالش کند و از پیگیری مسایل اقتصادی و اقتصاد مقاومتی بازدارد.

«به عبارت دیگر مدل رفتاری نظام سلطه،  این قطعنامه و مواضع اخیر اتحادیه اروپا حاکی از آن است که نظام سلطه به دنبال توانمندسازی و ایجاد آزادی عمل برای جریان لیبرالی و واداده است تا از این رهگذر نگاه دولتمردان و نخبگان از مسایل اصلی کشور را باز دارد.»

این بیانیه تصریح می‌کند: از شعارهای اصلی انقلاب شکوهمند اسلامی، شعار «استقلال خواهی» ملت ایران بوده و هست. اساسا امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، قیام و مبارزات مستمر مردم مسلمان ایران علیه رژیم شاه و پایداری آن ها تا رسیدن به پیروزی کامل را نتیجه استقلال طلبی و ولع شدید آن ها به عزت و منافع ملی می داند بر همین اساس لازم است دانشگاهیان، نخبگان و سیاسیون با تاکید بر عنصر استقلال و منافع ملی و گفتمان رهبری، مانع از حاکمیت سایر گفتمانها و چالش های بیهوده سیاسی شوند.

همچنین انتظار می‌رود تصمیم گیران و تصمیم سازان دیپلماسی کشور در دولت و مجلس با هوشیاری تمام و اهتمام به عزت ملت ایران و استقلال ایران اسلامی، فعالانه به مواجهه با استکبار و دنباله آن در اروپا بپردازند و با درایت هر چه بیشتر، حقوق مسلم ملت ایران را پیگیری نمایند در این راه، مجلس و دولت، افرادی که در اتحادیه اروپا در تصویب این قطعنامه موثر بودند را از ورود به کشورمان منع نماید؛ چرا که رویه نمایندگان اتحادیه اروپا نشان می دهد کاملا بر اساس راهبردهای رژیم صهیونیستی حرکت کرده اند.

« فهرست بلند بالایی از نقض حقوق بشر در غرب و اروپا در منظر افکار عمومی قرار دارد؛ کمک به رژیم بعثی عراق در تسلیحات شیمیایی و کشتار جمعی، کمک به برخی رژیم های مرتجع منطقه برای کشتار مردم بی دفاع، زندان های مخوف اروپا، لگدکوب شدن حقوق زنان و اقلیت های دینی در کشورهای غربی و...که مناسب است اگر واقعا این افراد نمایندگان اروپا هستند برای این مشکلات خود چاره اندیشی کنند.»

این بیانیه می‌افزاید: نظام سلطه و غرب بر این باورند که یک عده که البته بسیار پرمدعا نیز هستند، مشکلات اقتصادی را ناشی از تحریم می‌دانند. نظام سلطه اینگونه محاسبه کرده‌ که کسانی در ایران عقیده دارند با حل موضوع هسته‌ای مسأله تحریم‌ها حل خواهد شد، و متاسفانه برخی سیاسیون هم همین را در رسانه های داخلی فریاد زده اند. اروپا و آمریکایی‌ بر این خیالند که تهدید به فشار بیشتر، دولت ایران را به سمت امتیازدهی بیشتر سوق خواهد داد؛ البته در این میان برخی می گفتند نباید همچون ادبیات گذشته با غرب سخن گفت و در معامله با نظام سلطه باید اروپا را از آمریکا جدا کرد و اکنون به روشنی مشاهده می کنند که ادبیات خاکسارانه در مقابل غرب، موجب خواهد شد وحشیانه تر مورد هجمه قرار بگیریم. در مواجهه با اروپا و آمریکا، تفاوتی بین آنان نیست و هر دو در مقابل ملت ایران، یکپارچه برخورد می کنند.

«در پایان، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تاکید می کند که مشکلات نظام اسلامی و نظام سلطه، هیچگاه به طور ریشه ای حل نخواهد شد؛ چرا که مشکل آنان، اعتقادات، ایدئولوژی و راه پر عزت ملت ایران است. و همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند راه نجات، عزت و استقلال کشور تکیه بر خداوند کریم و توانمندیهای انسانی، طبیعی و خدادادی این ملت است. امیدواریم حرکت استکبار جهانی عامل وحدت و انسجام ملی شود و مسئولین و مردم با عزم ملی و مدیریت جهادی عرصه فرهنگ و اقتصاد را شکوفا نموده و شاهد پیشرفت و تعالی ملت و ایران اسلامی باشیم.»

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها