امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74400
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، هرساله حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی براساس قانون و ماده 96 قانون تأمین اجتماعی برابر با نرخ تورم ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، هرساله حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی براساس قانون و ماده 96 قانون تأمین اجتماعی برابر با نرخ تورم افزایش می‌یابد، افزایشی که هرساله اعمال آن با چند ماه تأخیر اتفاق می‌افتد.

امسال نیز حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی برابر اعلام دولت 25 درصد افزایش یافت ولی با گذشت 18 روز از سال جدید هنوز برای اجرا ابلاغ نشده است البته در سالیان گذشته نیز در ماه‌های خرداد و تیر میزان افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان اجرایی می‌شد.

اعمال افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان از فروردین

سید‌تقی‌ نوربخش، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در نشست خبری که در 26 اسفند برگزار شد اعلام کرد که افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران از فروردین اعمال می‌شود ولی باگذشت چند روز از پرداخت حقوق بازنشستگان هنوز مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان سازمان پرداخت نشده است.

به وعده‌ها عمل نشد

در این رابطه، علی‌اکبر خبازها مدیر کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی افزود: افزایش 25 درصدی مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی در اواخر سال گذشته به تصویب رسید و براساس اعلام مقام اول این سازمان بنا بود این افزایشها در هفته اول پرداخت شود اما با گذشت حدود دو هفته از این تاریخ هنوز به هیچ یک از دو میلیون بازنشسته افزایشی پرداخت نشده است و فقط حقوق سال گذشته آنان اختصاص داده شده است.

حال حدود دومیلیون بازنشسته تأمین اجتماعی در انتظار افزایش مابه‌التفاوت حقوق خود هستند که انتظار می‌رود در اواخر فروردین عملی شود و به ماه‌های آینده موکول نشود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار