امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74450
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۱
تعداد بازدید: 91
محسن کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به اینکه در سالجاری برای فراخوان تعویض شناسنامه‌های قدیمی و صدور شناسنامه مکانیزه برنامه‌ای ...

محسن کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به اینکه در سالجاری برای فراخوان تعویض شناسنامه‌های قدیمی و صدور شناسنامه مکانیزه برنامه‌ای نداریم، گفت:‌ هیچ یک از دفاتر ثبت احوال مجاز به صدور شناسنامه دست نویس و قدیمی نیستند.

وی ادامه داد: افرادی که با رسیدن به سن 15 سالگی قصد عکس دار کردن شناسنامه خود را دارند و یا کسانی که 15 سال از زمان عکسدار کردن شناسنامه شان می گذرد و قصد تعویض عکس را دارند و نیز، کسانی که به هر دلیل قصد تعویض شناسنامه و دریافت شناسنامه المثنی دارند می توانند با مراجعه به دفاتر ثبت احوال شناسنامه مکانیزه دریافت کنند. 

کرمی خاطرنشان کرد: پشتوانه صدور شناسنامه های جدید، پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور است، چرا که اطلاعات این شناسنامه ها از پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور اخذ و در شناسنامه درج می‌شود.

معاون اسناد هویتی با تاکید بر اینکه فعلا ضرورتی برای فراخوان عمومی و ملی برای صدور شناسنامه های جدید وجود ندارد اظهار کرد: البته در برخی استان‌های مرزی، استانداران فراخوان تغییر شناسنامه را ضروری دانسته‌اند که ممکن است در آینده در این استان‌ها فراخوان اعلام شود.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها