امروز : جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 24
۲۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74499
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به وین، سومین دور مذاکرات ایران و ١+٥ درباره گام پایانی توافقنامه ژنو فردا ساعت ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به وین، سومین دور مذاکرات ایران و ١+٥ درباره گام پایانی توافقنامه ژنو فردا ساعت 9:30 به وقت وین در محل سازمان ملل در این شهر برگزار می شود. 

این مذاکرات به مدت دو روز در این شهر برگزار خواهد شد. 

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به فرودگاه وین در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در این دوره موضوعات و مباحث را مورد بحث قرار داده و تمام خواهیم کرد تا در مرحله بعدی در اردیبهشت‌ماه وارد تدوین پیش‌نویس توافقنامه جامع شویم.

قرار است در این دوره از مذاکرات به مباحثی چون دسترسی ایران به فناوری، بازار تجارت و منابع بانکی، نحوه نظارت و بازرسی و زمان دوره نهایی پرداخته شود.

ایران و گروه 1+5 در نشست وین یک توافق کردند که تا تیرماه (پایان دوره زمانی گام اول توافق ژنو) پنج تا شش جلسه برگزار کنند که دور اول و دوم آن در وین برگزار شد.

در نشست قبلی وین (وین2) به مباحثی چون غنی‌سازی، آب‌سنگین اراک، همکاری‌های بین‌المللی در زمینه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و تحریم‌ها پرداخته شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار