امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۰۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74504
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
سجاد مصطفی‌پور عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت‌مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

سجاد مصطفی‌پور عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت‌مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ضمن محکوم کردن قطعنامه پارلمان اروپا، گفت: تدوین و تصویب قطعنامه اتحادیه اروپا تحت عنوان "راهبرد اتحادیه اروپا در قبال ایران" در کمیته روابط خارجی و سپس در پارلمان اروپا در وهله اول دخالت آشکار در امور داخلی کشورمان محسوب می‌شود.

مصطفی‌پور ادامه داد: اگرچه هر کشوری می‌تواند روابط خویش را با کشورهای دیگر تعریف کند ولی نمی‌تواند در امور داخلی و به نوعی مسائلی چون امنیت ملی و قوانین موجود آن اظهارنظر کند.

وی خاطر نشان کرد: در وهله دوم اتحادیه اروپا در تصویب این قطعنامه به عنوان مرجع عالی که درباره تمام کشورهای جهان اظهار نظر می‌کند عمل کرده است در حالیکه این اتحادیه متشکل از 28 کشور اروپایی است و می‌تواند فقط درباره این کشورها چنین تصمیماتی را اتخاذ کند.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت‌مدرس ادامه داد: درباره چرایی تصویب قطعنامه ضد ایرانی مذکور باید گفت، رفتار سیاست خارجی اتحادیه اروپا در قبال جمهوری اسلامی ایران نشات گرفته از سیاست خارجی دولت یازدهم در طی چند ماه گذشته است.

مصطفی‌پور اظهار داشت: به نظر می‌رسد کمتر کسی یا کشوری در جهان باشد که از روابط تعاملی با جهان ناخشنود باشد و مسلما جمهوری اسلامی ایران خواستار روابطی مسالمت آمیز، برابر و تعاملی با کشورهایی غیرمحارب است ولی روابطی که در آن باعث نقض مسائل داخلی کشور شود و قوانین موجود را محترم نشمارد، نمی‌تواند مفید و سازنده باشد و این موضوعی است که باید مدنظر قرار بگیرد، چرا که تاریخ نشان داده است که نباید به هر قیمتی باب روابط با کشورهای جهان را گشود.

وی تصریح کرد: اگر نگاهی گذرا به سفر کاترین اشتون مسئول سیاست خارج اتحادیه اروپا به تهران بیندازیم متوجه خواهیم شد که اروپائیان در مقام عمل این قطعنامه را در ایران اجرا کردند و زمانیکه با پاسخ قاطع مقامات ایرانی روبرو نشدند آن را در قالب قطعنامه در پارلمان اروپا تصویب کردند.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت‌مدرس در خاتمه افزود: سخنان اشتون در تهران درباره حقوق بشر، مسائل منطقه‌ای و موضوعات هسته‌ای و سپس دیدار با زنان فعال در فتنه همان چیزی بود که در قالب قطعنامه به تصویب رسید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار