امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 74508
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
میکائیل دیانی مسئول واحد فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

میکائیل دیانی مسئول واحد فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با محکوم کردن صدور قطعنامه علیه ایران از سوی اتحادیه اروپا، گفت: این قطعنامه به دلیل کینه‌هایی است که غربی‌ها و به خصوص آمریکا از ایران دارد.

دیانی ادامه داد: در مورد این قطعنامه چند نکته را باید مدنظر قرار داد، در مرحله اول آن کسانی باید در خصوص حقوق بشر پاسخگو باشند غرب و امریکا‌ هستند نه ایران، زیرا سابقه تاریخی این کشورها در زمان استعمارگری علنی آنها و رفتارهای نژاد پرستانه‌ای که با آفریقایی‌ها و سیاه‌پوستان داشتند این موضوع را نشان می‌دهد.

عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، تصریح کرد: امریکا و غرب  رفتارهای بسیار ناپسندی، بر خلاف فطرت انسانی داشته و دارند و باید پاسخگوی این رفتارهای زشت باشند، نه اینکه بخواهند این رفتارها در ایران هم انجام شود.

دیانی اظهار داشت: آن چیزی که همیشه مدنظر جمهوری اسلامی بوده و آن را به دیگر کشورها توصیه کرده است استقلال سیاسی و عدم دخالت بیگانگان در سرنوشت کشور است و این موضوع خشم دشمنان را برانگیخته است.

وی با بیان اینکه به هیچ وجه اجازه دخالت بیگانگان را در کشور نمی‌دهیم، خاطر نشان کرد: این قطعنامه نشانه مداخله صریح و آشکار در کشور ما است.

دیانی در تکمیل سخنان خود افزود: دولتمردان ما باید ثمره رفتار خود با غرب را ببینند، در گذشته وقتی قطعنامه‌ای صادر می‌شد رئیس جمهور پیشین می‌گفت آنقدر قطعنامه بدهند تا قطعنامه دانشان پاره شود و قطعنامه‌های آنان را بی اثر می‌دانست ولی با این حال سانتریفوژها می‌چرخید و با تدبیری که دولت یازدهم و دیپلماسی لبخندی که داشت نه تنها قطعنامه‌ها متوقف نشد بلکه سانتریفوژها هم دیگر نمی‌چرخند.

وی ادامه داد: قطعنامه‌ای که صادر شد نشان داد تدبیری که دولت یازدهم اندیشیده ناکارآمد بوده و به عبارت دیگر تدبیر درستی نبوده است و دولت باید در باره آن تجدید نظر کند.

مسئول واحد فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، افزود: غرب و امریکا با اقتدار، استقلال و نفوذ جمهوری اسلامی ایران مشکل دارند و مشکل اصلی‌شان ماهیت جمهوری اسلامی است و انرژی هسته‌ای و حقوق بشر بهانه‌ای بیش نیست.

دیانی در خاتمه خاطر نشان کرد: دولتمردان ثمره لحن آرام و دیپلماسی لبخند را دیدند و امروز باید مستحکم‌تر از قبل با غرب و امریکا برخورد کنند تا آنها متوجه شوند که کشور ما چه اقتداری دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار