امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7451
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 97
غلامرضا خواجه سروی معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم در میزگرد «تشکل‌های دانشجویی، فرصت‌ها و تهدیدها در انتخابات» در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

غلامرضا خواجه سروی معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم در میزگرد «تشکل‌های دانشجویی، فرصت‌ها و تهدیدها در انتخابات» در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: امور فرهنگی و سیاسی آموزش عالی متعلق به نظام جمهوری اسلامی ایران است و متعلق به احزاب یا گروه خاصی نیست. موضوع دانشگاه نیز انسان سازی است و باید مبدأ همه تحولات باشد. در حقیقت اگر دانشگاه اصلاح شود، جامعه نیز اصلاح خواهد شد.

به گفته وی، در حوزه فرهنگی همه ما مخاطب فرامین رهبری هستیم و وزارت علوم در اجرای این فرامین تمام تلاش خود را خواهد کرد.

وی تأکید کرد که باید بین تشکل‌های دانشجویی و وزارت علوم، رابطه حسنه برقرار باشد و همه در خدمت نظام قرار گیرند. در انتخابات نیز فرض همین است. وزارت علوم باید با کم کردن موانع فضا را طوری فراهم کند تا دانشجویان بتوانند فرامین رهبری را به نحو احسن اجرا کنند و بتوانند در انتخابات 92 نقش فعالی داشته باشند.

معاون فرهنگی وزارت علوم تصریح کرد: درحال حاضر هم دشمنان نگاه جدی به دانشگاه‌های ما دارند و هم فعالان سیاسی و این فرصتی برای دانشگاه‌هاست که باید با سنجیدن شرایط به بهترین نحو نقش خودشان را ایفا کنند. البته در این مسیر مشکلات و موانعی وجود دارد که از ویژگی‌های کارهای فرهنگی و سیاسی است.

وی با بیان اینکه در دانشگاه عنصر اقناع حرف اول را می‌زند، گفت: در همین رابطه شروع کرسی‌های آزاداندیشی با مشکل مواجه بود اما حال مسئولان دانشگاه متوجه شدند این کرسی‌ها ابزار خوبی برای تضارب آراء و نقد منصفانه است. در حقیقت تلاش شده است فضایی که در شأن نظام جمهوری اسلامی است در دانشگاه‌ها بوجود بیاید.

خواجه‌سروی در ادامه افزود: از سال 84 به بعد بین تشکل‌های دانشجویی و وزارت علوم تعامل جدی بوجود نیامده بود اما حالا با تقسیم کار یک رابطه درست بوجود آمده است. این درک در معاونت فرهنگی وزارت علوم وجود داشت که هرکسی را در جایگاه خودش ببیند.

وی گفت: الآن نیز انتخابات فرصت خوب و طلایی است تا بار دیگر دانشگاه فعالیت خود را داشته باشد تا مجددا زمینه مشارکت گسترده را شکل دهد. همچنین فرصت مناسبی برای تحکیم مجدد نظام و حکومت با مردم است. در سال 88 فرصت بسیار خوبی پیش آمد اما هم دشمنان جمهوری اسلامی و هم تابعین آنان اجازه ندادند انتخابات ما تأثیرات منطقه‌ای و بین المللی را بگذارد. اجازه ندادند کشور از فواید حضور 85 درصدی مردم استفاده کند. ما انتظار داریم نقشی که در این زمینه برعهده داریم را به نحو احسن اجرا کنیم.

غلامرضا خواجه سروی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: سیاست وزارت علوم این است که از کار تشکیلاتی و سیاسی قانونمند حمایت می‌کند. انتظار هم از تشکل‌های دانشجویی این است که مشکلات را موردی عنوان کنند تا وزارت پیگیری کند. البته این را هم باید بدانیم امکان برآورده شدن صد در صد خواسته‌های تشکل‌ها وجود ندارد.

وی افزود: برای مثال در مورد دانشگاه فسا هیچ شکایتی از هیئت مؤسس آن بدست ما نرسیده است. دانشگاه‌های ما دید نامناسبی به فعالیت‌های سیاسی دارند آن هم بخاطر فضایی بود که جبهه اصلاحات در دانشگاه‌ها بوجود آورده بود.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم در پایان سخنان خود با اشاره به تغییر زمان امتحانات دانشجویان، خاطرنشان کرد: هیچ دانشگاهی در ایام انتخابات تعطیل نیست اما در ایام انتخابات، امتحان برگزار نخواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها